Persoană cu experiență în coordonare si muncă în echipa operatională de transport.

Experiență în transporturi rutiere- minim 3 ani; Oferim clienților noștri servicii de transport rutier internațional de marfa, servicii competitive și de inaltă calitate.

CAUTAM:

· Dispecer de Transport pentru flota noastra din Turnu-Arad;

· Experienta in transporturi rutiere sau vanzari minim 2 ani;

· Cunostinte de limba engleza nivel avansat. Cunoasterea altor limbi straine precum franceza, germana, italiana, spaniola, reprezinta avantaj;

· Cunoasterea pietei de transport;

· Abilitati foarte bune de comunicare, relationare si planificare;

· Studii finalizate – Medii sau superioare;

· Proactiv, orientat catre rezultat;

· Abilități de negociere și persuasiune;

· Abilități avansate de organizare și management al timpului;

· Profil personal orientat spre munca in echipa, ritm sustinut, dornic sa invete;

PRINCIPALELE RESPONSABILITATI ALE POSTULUI:

· Planifica si coordoneaza activitatea biroului si flotei alocate;

· Identifica solutiile optime de transport, negociaza termenii transportului;

· Intocmeste oferte de transport; identifica potentiali clienti in zona alocata;

· Gruparea optima a comenzilor primite de la clienti / zone/ camioane astfel incat sa asigure cerintele clientilor (livrarea in termen) si totodata incadrarea costului in buget;

· Urmareste optimizarea costurilor;

· Mentine relatia cu clientii si subcontractorii, identifica permanent noi oportunitati de colaborare;

· Se documenteaza si se instruieste permanent cu privire la legislatia, noutatile, normele specifice din domeniu;

· Tine evidente diferitelor formulare si informatii specifice activitatii;

· Mentine confidentialitatea informatiilor si a datelor prelucrate.

OFERIM:

· Venit salarial foarte atractiv, corelat cu performantele activitatii;

· Mediu de lucru tanar, placut si dinamic;

· Instruire permanenta;

· Posibilitatea de promovare.

Beneficii acordate

Financiar

Bonus de performanta

Prime de sarbatori

Decontare transport

Dezvoltare

Constructia unei echipe

Conditii de lucru

Birouri/scaune ergonomice

Cafea/ceai/snacks la birou

telefon mobil

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la POLACH LOGISTICS&TRANSPORT SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la POLACH LOGISTICS&TRANSPORT SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are POLACH LOGISTICS&TRANSPORT SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?