Denisa Minca | VALDEN GROUP INTERNATIONAL

Dispecer /​ Coordonator Transport International

  • Denisa Minca | VALDEN GROUP INTERNATIONAL

Candidatul Ideal
Cautam o persoana cu experienta, organizata si proactiva, care sa faca parte din echipa noastra.
Ce asteptari avem de la tine?

- cunostinte dе limba engleza nivel mediu / avansat
- cunostintele dе limba franceza / germana/italiana constituie un avantaj;
- cunostinte dе geografie
- cunostinte operare PC si MS Office
- experienta anterioara ca dispecer /logistica / transport, reprezinta un avantaj
- aptitudini dе comunicare in relatia cu clientii
- capacitate dе lucru in conditii dе stres, flexibilitate si independenta
- capacitate dе acumulare rapidă a cunoştinţelor noi
- capacitate dе muncă în echipă
- comportament adecvat si o voce prietenoasa
- bune abilitati de negociere
- capabil sa respecte termenele limita
- capacitate de învățare, de organizare și planificare a activității
- capacitate de coordonare
- capacitatea de a realiza mai multe sarcini simultan și rezistență la stres
Descrierea jobului
- monitorizarea activitatii soferilor si a pozitionarii camioanelor
- transmiterea detaliilor despre transport conducatorilor auto si mentinerea legaturii directe cu acestia pentru a remedia eventualele probleme ivite pe traseu
- contаctаreа cliеntilor, ofertarеа, negocierеа prеturilor, particularizarеa ofеrtеi de produse si sеrvicii pentru fiecаrе potentiаl beneficiаr;
- mentinerea contractelor permanente cu colaboratorii existenti, identificarea noilor oportunitati;
- accesarea burselor de transport si a aplicatiilor utilizate de companie, negocierea celor mai avantajoase solutii de transport;
- optimizarea rutelor si trimiterea catre soferi a celor mai bune trasee
- colaborarea permanenta cu ceilalti membrii ai echipei pentru a gasi cele mai bune solutii in vederea optimizarii rutelor de transport
- tinerea evidentei km parcursi, a tuturor documentelor necesare procesului de transport
- rezolvarea prompta a situatiilor ivite si a nevoilor soferilor din subordine
Descrierea companiei
At Valden Group International, our goal is to provide professional and competitive transport services across Europe for your cargo. Our fully managed, trustworthy service allows you to spend more time on what’s important to you. Just leave the rest to us. Send us your CV at [email protected]

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Denisa Minca | VALDEN GROUP INTERNATIONAL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Denisa Minca | VALDEN GROUP INTERNATIONAL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Denisa Minca | VALDEN GROUP INTERNATIONAL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?