Dispecer/coordonator transport marfa

Companie romaneasca, activa din 2002 pe piata europeana a transportului, isi extinde echipa in Timisoara si cauta Dispecer/Coordonator Transport international de marfuri tur-retur/comunitate.

Profil candidat:

- Persona serioasa, responsabila, in cautare unui job stabil, dornica de afirmare si dispusa sa se implice complet in proiecte pe termen lung;
- Abilitati de comunicare interpersonala, rezistenta la stres, antentie distributiva si meticulozitate;
- Experienta profesionala in transporturi;
- Abilitati si competente de comunicare directa, scrisa si in mediul on-line; bune cunostiinte de utilizare a calculatorului; -        - Limba engleza - nivel avansat                                                                                                                                                                          - Limba germana - constituie un avantaj

Responsabilitati principale:

- Asigura implementarea contractelor de transport in derulare (coordonare/dispecerat) in colaborare cu echipa;
- Preluarea comenzilor de transport si planificarea acestora;
- Preluarea si comunicarea tuturor informatiilor in ceea ce priveste cursa (modalitate, orar de incarcare/descarcare, etc.)
- Stabilirea traseelor optime de deplasare si monitorizarea curselor de transport;
- Ghidarea si urmarirea statusului comenzii pe tot parcursul cursei;
- Transmiterea de informatii clientilor in legatura cu transportul;
- Inregistrarea in sistemul informatic a curselor efectuate/de efectuat;

Beneficii:

- Mediu de lucru dinamic;
- Alte beneficii in funtie de evolutia pe post si rezultate.

Daca vrei sa faci parte din echipa noastra nu ezita sa ne trimiti un CV!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC FARTUD SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC FARTUD SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC FARTUD SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?