Dispecer Energie si Gaz

Cu o istorie de peste 21 de ani, Electrogrup furnizeaza solutii complete de infrastructura energetica, de telecomunicatii si constructii industriale si civile, la nivel national si international. Compania face parte din grupul E-INFRA, lider pe piata de servicii integrate de infrastructura din Romania, din care fac parte 5 companii si peste 700 de angajati.

Deschidem o noua oportunitate de cariera si cautam un Dispecer Energie si Gaz pentru sediul din Cluj care sa fie responsabil cu monitorizarea retelei de distributie gaz si energie si gestionarea avariilor aparute.

Responsabilitati:

  • Preia reclamatiile si sesizarile din partea clientilor si le transfera departamentelor tehnice responsabile in functie de aria acoperita
  • Urmareste si inregistreaza in Registrele de evidenta diverse aspecte legate de parametrii statiilor de masurare, accidentele sau avariile inregistrate, reclamatiile primite etc
  • Inregistreaza si tine evidenta registrelor necesare evidentei functionarii optime a retelelor
  • Preia indexul autocitit de la clientii Nova Power & Gas
  • Preda serviciul pe baza de proces verbal consemnat in registrul aferent si mentioneaza eventualele neconformitati constatate in timpul desfasurarii serviciului
  • Pastreaza, în permananță, legaturile operative cu personalul serviciului exploatare/echipele operative din teritoriu, in vederea desfasurarii normale si la parametrii impusi a activitatii de distributie a gazelor naturale din localitatile in care compania deține licenta de operare.

Cerinte minime:

  • Studii superioare (preferabil in domeniul tehnic)
  • Experienta dovedita in relationarea cu clientii (dispecerat, call-center)
  • Cunostinte medii/avansate de limba engleza
  • Cunostinte solide de MS Office (Word, Excel, Power Point, MS Project)
  • Abilitati excelente de organizare, prioritizare si relationare cu echipele si clientii.

Ce oferim:

  • Schema de salarizare si beneficii axata pe rasplatirea performantei
  • Suport pentru instruire si dezvoltare profesionala
  • Un mediu de lucru dinamic, profesionist, in care dezvoltarea personala este incurajata
  • Oportunitati de evolutie in cariera in interiorul companiei si in grupul de companii
  • Beneficii aditionale (tichete de masa, oferte speciale pentru angajati)

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ELECTROGRUP S.A. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ELECTROGRUP S.A. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ELECTROGRUP S.A. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?