Dispecer logistica filiala Teleorman

Candidatul ideal

- o capacitate foarte buna de comunicare cu subordonatii si clientii companiei Nitela

- studii medii

- cunostiinte medii utilizare MS Office

- o foarte buna stapanire de sine;

- orientare pe identificarea solutiilor si abilitati foarte dezvoltate de organizare .

- preferabil domiciliul in Alexandria

-posesor permis conducere B

Descrierea jobului:

-  stabileste traseele zilnice ale echipelor de livrare

- se asigura ca starea tehnica a parcului auto este corespunzatoare

- colaboreaza cu gestionarii,soferii din departamentul logistica

-se asigura de inchiderea curselor din ziua respectiva conform traseelor stabilite

-raporteaza zilnic catre superiorii ierarhici gradul de livrare a comenzilor .

- organizeaza ,conduce si controleaza activitatea de transport intern din compartimentul pe care il gestioneaza astfel incat sa optimizeze traseele de deplasare pentru intreaga flota.

-sa cunoasca in orice moment pozitia si programul masinilor pe care il coordoneaza astfel incat sa evite consumurile mari si timpii inutili in deplasare

-sa delege catre gestionari documntele centralizate in vederea mixarii marfii astfel incat sa se evite intarzierile si activitatile sa se desfasoare conform organigramei.

-sa tina legatura in permanenta cu echipele de livrare din logistica astfel incat sa cunoasca in ce stadiu se afla desfasurarea cursei.

Beneficii

- oportunitate de angajare intr-o companie stabila;

- salariu fix,tichete de masa,bonusuri

-pregatire profesionala

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la NITELA IMPEX pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la NITELA IMPEX pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are NITELA IMPEX locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?