Dispecer transport rutier expres

Candidatul ideal:

1. Cunostinte operare PC nivel avansat
2. Abilitati de planificare ,organizare, de negociere si comunicare atat in interiorul companiei cat si cu clientii,
3. Experienta intr-o activitate similara in domeniul logisticii constituie avantaj.
4. Disponibilitate de program prelungit;
5. Initiativa si orientare catre rezolvarea problemelor
6. Limba Engleza nivel Mediu obligatoriu,
7. Limba Franceza, Italiana,Spaniola,Germana,alte limbi – constituie avantaj
8. Capacitate de a lucra in conditii de stres si termene limita
9. Foarte bune abilitati de comunicare
10. Activitatea se desfasoara in Ciorogarla

Descrierea jobului:

- Preluarea comenzilor de transport si planificarea acestora;
- Stabilirea traseelor optime de deplasare si monitorizarea curselor;
- Comunicarea detaliilor in ceea ce priveste incarcare/descarcare;
- Ghidarea si urmarirea masinilor: incarcare/ descarcare;
- Intocmirea si verificarea documentatiei specifice activitatii de transport;
- Informarea/contactarea clientilor in legatura cu transportul;
- Preluarea apelurilor telefonice – personal intern/clienti;
- Verificarea activitatii soferilor;
- Inregistrarea in sistemul informatic a curselor efectuate/de efectuat.
- Asigurarea fluxului informational de la si catre soferi
- Respectarea targeturile legate de performanta si calitate a serviciilor
- Planificarea, organizarea si coordonarea activitati zilnice de transport, prin preluarea si urmarirea executarii comenzilor de transport intern si international pentru flota alocata
- Confidenţialitate, loialitate, spirit de echipă, rezistent la stres
- Prospectarea oportunitatilor de transport (contactare clienti actuali, parteneri, potentiali clienti) in vederea stabilirii de relatii comerciale.
- Dezvoltarea portofoliul de comenzi prin atragerea de noi clienti.
- Documentarea in permanenta in legatura cu legislatia in domeniul comercial si al transporturilor

SE OFERA :
- salarizare motivanta
- Laptop + SmartPhone
- Crestere Salariala considerabila in functie de performante

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Deltrans Group Expeditii SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Deltrans Group Expeditii SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Deltrans Group Expeditii SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?