Documentation Specialist

Esti o persoana cu experienta in domeniul DOCUMENTATIEI TEHNICE, comunicativa, cu spirit de echipa, ai o fire analitica , cu capacitate de sinteza care doreste sa invete si sa se dezvolte

Atunci, te invitam sa-ti depui candidatura in cadrul companiei noastre .

Cerinte :

  • franceza la nivel mediu +, limba engleza constitue un avantaj
  • studii medii /superioare tehnice in domeniul Jurnalism, Limbi straine,
  • experienta intr-un post similar constitue un avantaj
  • cunostinte minime Adobe FrameMaker / InDesign
  • cunostinte minime Adobe Photoshop / Illustrator
  • cunostinte Microsoft Office

Descrierea jobului

Atributiuni generale:

Realizare documentatie tehnica masini (manual de utilizare, intretinere).

Responsabilitati:

· Redacteaza si sintetizeaza informatii pentru realizarea manualeleor

· Prelucreaza imaginile necesare in Adobe Photoshop / Illustrator

· Tehnoredactare si asezare in pagina a informatiilor in Adobe FrameMaker / InDesign

· Pune la dispozitie documente pe platforma online

· Redactare si asezare in pagina DTP

· Compune manuale in diverse limbi

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la HAULOTTE ROMANIA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la HAULOTTE ROMANIA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are HAULOTTE ROMANIA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?