DPO& Compliance Officer

Esti interesat de o provocare intr-o companie germana care activeaza in sectorul medical si farmaceutic?

Vrei sa contribui prin expertiza ta la protejarea si imbunatatirea sanatatii oamenilor din intreaga lume?

B. Braun Romania angajeaza DPO& Compliance Officer  (Consilier Juridic) in-house locat in sediul din Bucuresti, sector 1.

Responsabilitati:

  • Informarea si consilierea societatii, precum si a angajatilor care se ocupa de prelucrarea datelor cu caracter personal cu privire la obligatiile care le revin in temeiul Regulamentului UE si a dispozitiilor legislatiei nationale referitoare la protectia datelor;
  • Monitorizarea respectarii prevederilor Regulamentului UE a dispozitiilor legislatiei nationale referitoare la protectia datelor si a politicilor/procedurilor interne ale societatii in ceea ce priveste protectia datelor cu caracter personal, inclusiv alocarea responsabilitatilor si actiunile de sensibilizare si de formare a personalului implicat in operatiunile de prelucrare, precum si auditurile aferente;
  • Furnizarea de consiliere la cerere in ceea ce priveste evaluarea impactului asupra protectiei datelor si monitorizarea functionarii acesteia, in conformitate cu articolul 35 din Regulamentul UE;
  • Cooperarea cu autoritatea de supraveghere - Autoritatea Nationala de Supraveghere a Prelucrarii Datelor cu Caracter Personal;
  • Asumarea rolului de punct de contact pentru autoritatea de supraveghere privind aspectele legate de prelucrare, inclusiv consultarea prealabila mentionata la articolul 36 din Regulamentul UE precum si, daca este cazul, consultarea cu privire la orice alta chestiune;
  • Consultanta in toate domeniile de activitate ale companiei, inclusiv in domeniul societatilor, asigurand conformitatea cu prevederile legale;
  • Analiza si interpretarea reglementarilor legale existente si nou apărute pentru a furniza sprijin in ceea ce priveste implicatiile si impactul acestora asupra activitatilor si operatiunilor companiei in toate domeniile de activitate relevante;
  • Implementarea si asigurarea conformitatii activitatii Companiei in linie cu cerintele si ghidurile de Compliance ale Grupului B. Braun;
  • Livreaza instruirea de compliance noilor angajati in procesul de inductie si anual tuturor angajatilor;
  • Redacteaza/intocmeste contracte (inclusiv acte adiţionale si alte documente legale in legatura cu aceste contracte) sau diverse documente juridice pentru proiecte speciale ale Companiei si asigura suport in negoceri;
  • Acorda asistenta juridica la cererea departamentelor interne ale Companiei pe care le deserveste Departamentul Juridic;

Profil candidat:

  • Studii superioare (Facultatea de Drept);
  • Experienta intr-o pozitie similara de 3-5 ani;
  • Experienta ca DPO si Compliance Officer;
  • Intelegerea legislatiei din domeniul sanatatii si a altor normative relevante (constituie un avantaj);
  • Cunostinte avansate de limba engleza;
  • Cunostinte de operare PC (Microsoft Office);
  • Abilitati de comunicare si relationare;
  • Orientare spre solutii;
  • Adaptabilitate la schimbare si imbunatatire continua;
  • Spirit de echipa;
  • Analiza si gandire critica.

Oferim:

  • Stabilitate profesionala si un mediu de lucru orientat catre succes;
  • Dezvoltare intr-o companie aflata intr-un proces sustinut de crestere si extindere;
  • Un pachet salarial competitiv;
  • Contract pe perioadă nedeterminată;
  • Bonusuri anuale în funcție de performanță;
  • Tichete de masă;
  • Primă de fidelitate oferită pentru vechimea în companie;
  • Primă pentru evenimente în familie, conform Contractului Colectiv de Muncă;
  • Abonament de sănătate (servicii medicale gratuite sau cu reducere);

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la B. Braun Medical SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la B. Braun Medical SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are B. Braun Medical SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?