Ecommerce marketing Assistant / Manager

Candidatul ideal:

  • Experienta in administrarea unui magazin online constituie avantaj.
  • Cunostinte de engleza nivel avansat si de utilizare PC (Word, Excel, Outlook), retele sociale.
  • Abilitati de comunicare, planificare si organizare dezvoltate, spirit de initiativa, abilitati de multi-tasking si orientare spre rezultate.
  • Persoana pasionata de lucrul cu clientii, care sa inteleaga nevoile clientilor nostri si sa le raspunda in mod optim.

Descrierea jobului:

  • Administrarea unui magazin online (tine legatura cu creatorii platformei, adauga produsele si caracteristicile acestora, mentenanta stoc, campanii promotionale, administrare preturi, reduceri, promotii etc.);
  • Studierea concurentei si aducerea modificarilor la produsele din magazine (pret competitiv, detalii tehnice, poze);
  • Preluarea comenzilor din interfata de administrare si contactarea clientilor in vederea validarii comenzilor – corectitudinea produselor din comanda, stocuri, timpi de livrare;
  • Mentinerea legaturii cu furnizorii, cunoasterea evidentei stocurilor si finalizarea expeditiei produselor catre client prin curier;
  • Identificarea unor noi produse pe care le considera vandabile si incadrarea acestora in campanii promotionale;
  • Administrarea retelelor sociale – Facebook, Instagram, Google Adds, Linkedin, plasarea/incadrarea magazinului online in directoare, portaluri sau siteuri de specialitate.
  • Momentan se lucreaza la lansarea platformei online.

Beneficii

  • Vei cunoaste o echipa dinamica si entuziasta, gata sa te asculte si sa te sprijine in implementarea celor mai indraznete idei;
  • Vei activa intr-un mediu de lucru care sprijina si incurajeaza creativitatea si originalitatea;
  • Bonusuri atractive oferite pe masura rezultatelor.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Gema G&S Investing SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Gema G&S Investing SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Gema G&S Investing SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?