AliRa Recruitment recruteaza pentru clientul sau, o importanta companie multinationala din sectorul agribusiness, producatoare de seminte, o pozitie de Economist, cu locatie in Bucuresti.

Profil candidat:

  • studii superioare economice;
  • experienta in domeniul contabilitatii minim 2 ani;
  • cunostinte in domeniul legislatiei contabile si fiscale;
  • cunostinte operare PC (Excel, Word, Outlook);
  • dinamism, rezistenta la stres, atentie la detalii, responsabilitate;
  • capacitatea de a respecta termene-limita;
  • abilitati bune de comunicare si de lucru in echipa;
  • cunostinte avansate de limba engleza.

Descrierea jobului:

  • Inregistrarea facturilor reprezentand achizitii de bunuri si servicii de la furnizori interni;
  • Inregistrarea facturilor reprezentand achizitii (intracomunitare si extracomunitare) de bunuri si servicii de la furnizori externi;
  • Autofacturarea operatiunilor reprezentand operatiuni intracomunitare;
  • Realizarea calculatiilor de pret de cost in vederea inregistrarii lor in gestiune;
  • Verificarea lunara a jurnalelor de vanzari si cumparari;
  • Intocmirea de declaratii si raportari catre institutii diverse (Intrastat, Mediu);
  • Emiterea si transmiterea confirmarilor de solduri;
  • Coordonarea colaborarii intre societate si cabinetele contabile si de audit exterioare;
  • Furnizarea de analize si rapoarte catre management si Grup si mentinerea relatiei cu   departamentul financiar al companiei;
  • Realizarea de raportari : bugetare, vanzari previzionale, inventare etc.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ALIRA RECRUITMENT SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ALIRA RECRUITMENT SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ALIRA RECRUITMENT SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?