„Tehnologia este pasiunea noastră”

Suntem fiabili, dinamici și pasionați de tehnologie. Echipele noastre sunt inovatori importanți în industria auto. Dispunem de facilități de cercetare, dezvoltare și producție în 12 sedii din toată lumea. Alături de mai mult de 4200 de angajati, punem la dispoziția clienților noștri cunoștințe tehnice avansate și capacitate de inovație. De aceea, în anul fiscal precedent am generat o cifră de afaceri de peste 450 de milioane de Euro.

Pentru a putea implementa mai bine strategia noastră de dezvoltare, căutăm pentru sediul nostru din Cisnădie un Economist.

 Descrierea jobului:

  • Înregistrarea la termen a tranzacţiilor economice şi introducerea documentelor contabile în sistemul informatic;
  • Verificarea documentelor primare şi a deconturilor de cheltuieli;
  • Urmărirea soldurilor contabile, extrase cont clienţi/furnizori;
  • Înregistrarea facturilor de furnizori;
  • Înregistrarea extraselor de cont bancare;
  • Întocmirea diverselor situaţii, cheltuieli, rapoarte, evidenţe;
  • Întocmirea si verificarea registrului de casă, registrului de bancă, a jurnalului de cumpărări, precum şi a jurnalului de vânzări;
  • Colaborarea în realizarea închiderii de lună şi de an, cu respectarea legislatiei în domeniu;
  • Activităţi de natură administrativă  necesare desfasurării activităţii (arhivare, etc.).

 Candidatul ideal:

  • Absolvent de studii superioare economice
  • Bună cunoaştere a legislaţiei în domeniul financiar – contabil;
  • Cunoasterea în detaliu a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, Outlook Express), navigare internet;
  • Cunoaşterea limbii engleze la nivel avansat;
  • Atenţie la detalii, capacitatea de a gestiona mai multe sarcini simultan;
  • Persoană responsabilă, organizată, pro-activă, dinamică, orientată spre îndeplinirea obiectivelor corect, complet şi la termenele stabilite;
  • Abilităţi de comunicare şi de lucru în echipă.

 Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv (incluzand tichete de masa, prime de Paşte, Crăciun);
  • Primă de transport;
  • Oportunitate de a lucra într-un mediu competitiv;
  • Acces la programe de dezvoltare profesionala;
  • Reduceri/gratuitati la servicii medicale la Centrul Medical Aria.

De 70 de ani, Swoboda este o companie de familie dinamică, în continuă dezvoltare. În Germania, Republica Cehă, România, SUA, Mexic și China, oferim posibilități excelente de dezvoltare. Spiritul de echipă, proiectele interesante, libertatea creativă și ierarhia matriceală sunt baza succesului nostru.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Swoboda Sibiu SRL. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Swoboda Sibiu SRL. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Swoboda Sibiu SRL. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?