Economist

Persoana cu bune capacitati organizatorice, putere mare de adaptare la situatii diferite, atenta la detalii, punctuala si serioasa, astfel incat sa-si desfasoare activitatea la un nivel inalt de profesionalism si calitate.

Descrierea jobului:

-       introducere facturi primite si deconturi in programul de contabilitate si gestiune interna;

-       emitere facturi catre client (in programul  Multisoft);

-       efectuare de plati catre furnizori;

-       verificarea si urmarirea zilnica a soldurilor furnizorilor / clientilor;

-       contabilizarea zilnica a extraselor de cont si a registrului de casa;

-       urmarirea instrumentelor de plata/garantare primite sau emise (bilete la ordin, cecuri,  asigurari);

-       verificarea si urmarirea rulajelor si soldurilor lunare din balanta contabila a avansurilor si garantiilor primite/emise de la furnizori/catre clienti;

-       intocmirea de rapoarte si situatii pentru conducere;

-       suport contabil pentru celelalte departamente din firma si pentru partenerii cu care aceasta are relatii contractuale.

-       asigura respectarea legislatiei fiscale, precum si modificarile legislative intervenite printr-un studiu permanent al legislatiei in domeniu;

-       indosariaza documentele cu care lucreaza si supervizeaza arhivarea lor;

Cerinte specifice:

-          absolvent facultate de profil (finante-banci, contabilitate);

-          cunostinte de legislatie in domeniul financiar - contabil;

-          experienta obligatorie pe un post similar minim 5 ani;

-          cunostinte operare pachet Microsoft Office (Excel, Word, Outlook), softuri contabile, constituie avantaj cunoasterea programului Multisoft;

Oferta

-          pachet salarial atractiv;

-          bonuri de masa;

-          oportunitatea de a face parte dintr-o echipa tanara si motivata.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Step pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Step pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Step locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?