Economist

Persoana cu bune capacitati organizatorice, putere mare de adaptare la situatii diferite, atenta la detalii, punctuala si serioasa, astfel incat sa-si desfasoare activitatea la un nivel inalt de profesionalism si calitate.

Descrierea jobului:

- introducere facturi primite si deconturi in programul de contabilitate si gestiune interna;

- emitere facturi catre client (in programul Multisoft);

- efectuare de plati catre furnizori;

- verificarea si urmarirea zilnica a soldurilor furnizorilor / clientilor;

-contabilizarea zilnica a extraselor de cont si a registrului de casa;

-urmarirea instrumentelor de plata/garantare primite sau emise (bilete la ordin, cecuri, asigurari);

-verificarea si urmarirea rulajelor si soldurilor lunare din balanta contabila a avansurilor si garantiilor primite/emise de la furnizori/catre clienti;

-intocmirea de rapoarte si situatii pentru conducere;

-suport contabil pentru celelalte departamente din firma si pentru partenerii cu care aceasta are relatii contractuale.

-asigura respectarea legislatiei fiscale, precum si modificarile legislative intervenite printr-un studiu permanent al legislatiei in domeniu;

-indosariaza documentele cu care lucreaza si supervizeaza arhivarea lor;

Cerinte specifice:

- absolvent facultate de profil (finante-banci, contabilitate);

- cunostinte de legislatie in domeniul financiar - contabil;

- experienta obligatorie pe un post similar minim 3 ani;

- cunostinte operare pachet Microsoft Office (Excel, Word, Outlook), softuri contabile, constituie avantaj cunoasterea programului Easycont;

Oferta

- pachet salarial atractiv;

- bonuri de masa;

- oportunitatea de a face parte dintr-o echipa tanara si motivata.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Step pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Step pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Step locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?