Economist contabil

CANDIDATUL IDEAL:
Persoana dinamica, cu foarte bune abilitati analitice, dornic sa evolueze si sa isi construiasca o cariera in domeniu.

DESCRIEREA JOBULUI:
Obiective:

  • Asigurarea bunei functionari a Departamentul Administrativ-Contabil, prin realizarea activitatilor specifice postului.

Responsabilitati:

Contabilitate furnizori:

  • Verificarea si inregistrarea facturilor si a altor documente financiar-contabile primate de la furnizori;
  • Verificarea si inregistrarea cheltuielor de deplasare;
  • Verificarea soldurilor conturilor, punctaje cu furnizorii;
  • Completarea si gestiunea instrumentelor bancare emise catre Furnizori;
  • Operarea registrului de casa;
  • Intocmirea dispozitiilor de plata;
  • Efectuarea descarcarilor de gestiune;
  • Suport la intocmirea rapoartelor lunare, trimestriale, anuale si a oricaror alte documente / analize financiare.

 Suport administrativ de specialitate pentru alte departamente:

  • Relatia cu Departamentul de Executie: suport pentru intocmirea documentatiei de proiect (centralizare avize de insotire a marfii, emitere certificate de calitate si garantie pe facturi etc.)
  • Relatia cu compania externalizata de gestiune a Resurselor Umane:
    • gestionare flux de documente (solicitare inregistrare contracte / acte aditionale, solicitare adeverinte si alte documente, transmitere pontaj si alte informatii si documente necesare etc.)
    • verificarea si colectarea pontajelor utilizand sistemul software de time & attendance al companiei;
  • Relatia cu compania externalizata de Securitate si Sanatate in Muncii (transmitere documente, solicitare planuri si fise SSM, adeverinte etc.).

Cerinte:

  • Studii medii superioare;
  • Experienta minima pe o pozitie similara;
  • Cunostinte foarte bune de operare PC (Microsoft Office: Excel, Word, Power Point);
  • Foarte bune abilitati organizatorice, capacitate de analiza si sinteza, foarte buna atentie la detalii;
  • Capacitate de lucru in echipa si de comunicare;
  • Concentrare, capacitate si dorinta de a invata;
  • Implicare si spirit de initiativa;
  • Simt de raspundere ridicat;

OFERTA (bonusuri, beneficii):

  • Pachet salarial atractiv;
  • Lucrul intr-o echipa tanara, dinamica si profesionista;
  • Dezvoltare profesionala;
  • Relatie contractuala pe termen lung, intr-un mediu de lucru stabil;
  • Tichete de masa, telefon mobil, transport.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Global Mat Install pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Global Mat Install pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Global Mat Install locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?