Economist contabil

Salar brut
500 - 800 €

Partenerul nostru este o societate de contabilitate, expertiză contabilă, audit financiar, consultanță financiar-contabilăși de afaceri. Compania beneficiază de o experiență de peste 15 ani prin intermediul profesioniștilor din cadrul acesteia și iși propune să pună la dispoziția clienților săi servicii de înaltă calitate profesională, oferind soluții optime și prompte pentru nevoile imediate și de perspectivă ale clienților săi.

Sunt o echipa dinamică, bazată pe profesionalism, integritate, obiectivitate și spirit de echipă.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare in domeniul economic;
  • Experienta in specialitate de 3 ani pe post asemanator;
  • Corectitidine, seriozitate si onestitate;
  • Capacitatea de organizare si procesare a documentelor in aplicatiile contabile, fara erori;

Specifice domeniului de lucru:

  • calcul aritmetic, experienta cu Saga si WinMentor;
  • cunostinte de contabilitate si salarizare, precum si perfectionare continua in acest domeniu;
  • actualizarea permanenta a cunostintelor de specialitate contabile precum si a celor din domeniul fiscal;
  • cunostinte de utilizare corecta a programelor informatice de contabilitate.

Scopul postului:realizarea de inregistrari contabile si verificarea acestora.

Responsabilitatile si atributiile principale:

  • este responsabil de toate activitatile financiar-contabile ale firmelor client din portofoliul sau.
  • asigura evidenta contabila a stocurilor, a relatiilor cu terti, a trezoreriei si evidenta veniturilor si a cheltuielilor
  • intocmeste situatii si rapoarte financiar-contabile si verifica corelarea acestora;
  • realizeaza orice rapoarte sau activitati legate de contabilitate solicitate de management;
  • raspunde de corectiutudinea documentelor pe care le intocmeste, respectiv a inregistrarilor pe care le efectueaza;
  • isi insuseste si aplica toate procedurile privind respectarea normelor de sanatate si securitate in munca, de prevenire si de stingere a incendiilor;

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Core Recruit pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Core Recruit pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Core Recruit locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?