ECONOMIST-CONTABIL

nespecificat

Candidatul ideal

• Absolvent studii superioare economice
• Experienta : minim 3 ani
• Cunostinte operare PC-pachetul MS Office nivel mediu (buna cunostere MS EXCEL)
• Limba engleza - nivel mediu
• Abilitati de organizare si planificare
• Meticulozitate si acuratete
• Persoana dinamica, deschisa, orientata spre solutii
• Seriozitate si implicare.
• Cunoasterea programului Winmentor constituie un avantaj.

Descrierea jobului

• Inregistrarea corecta si completa a tuturor documentelor contabile, conform legislatiei in vigoare.
• Realizarea operatiunilor de inchidere de luna: inchidere venituri/cheltuieli, inchidere TVA, analiza soldurilor din balanta -contabila analitica, analiza rulajelor conturilor, calculul impozitelor.
• Inregistreaza, sorteaza si depoziteaza documentele financiar-contabile in conformitate cu normele existente
• Utilizeaza programe informatice de specialitate pentru a introduce si inregistra datele primare precum si pentru a dezvolta rapoarte contabile si operationale
• Alege conturile din planul de conturi in functie de specificul activitatii si aloca intrarile in conturile adecvate
• Participa la intocmirea balantelor contabile, bilanturilor si anexelor specific
• Acorda suport in activitatea de raportare lunara catre autoritati si catre managementul companiei si grupului (Intocmirea declaratiilor lunare TVA 300, 390, 394)
• Suport pentru solicitari punctuale management si raportari punctuale in structura si timpul solicitate, asista managerul in probleme financiar-contabile si vine cu solutii la situatiile din departament si companie.
• Alte sarcini si responsabilitati aferente departamentului financiar-contabil, in functie de proiectele companiei si la solicitarea managerului.

Clever Media Network este compania ce deține în portofoliu, direct și indirect, prin companiile din cadrul grupului, canalele de televiziune: LookPlus, LookSport,LookSport 2, LookSport 3, Profit.ro TV si AgroTV impreuna cu site-urile aferente fiecarui canal, respectiv www.looplus.ro, www.looksport.ro, www.profit.ro, www.agro-tv.ro.
Mediul online este completat de paginile de facebook ale canalelor si emisiunilor proprii, canalele youtube, site-ul medical www.lookmedica.ro si site-ul de stiri regionale www.servuscluj.ro