Economist – Contabil de Gestiune

Cerinte:

  • Studii superioare absolvite in cadrul unei facultati de profil contabil (reprezinta un avantaj specializarea Contabilitate si Informatica de Gestiune);

  • Experienta minim 2-3 ani in contabilitate de gestiune/productie;

  • Cunoasterea unui program de gestiune integrat, preferabil B-org sau Neomanager

  • Cunostinte raportare in sistemul de colectare a datelor statistice - Intrastat

  • Bune abilități PC și cunoștințe Microsoft Office (lucrează foarte bine cu funcțiile Excel);

  • Bune abilitati de relationare, analiza si planificare.

Responsabilitati:

  • Inregistrarea facturilor de la furnizorii interni/externi in programul contabil;

  • Supravegherea si verificarea stocurilor de marfa si descarcarea de Gestiune;

  • Inregistrarea documentelor contabile;

  • Inregistrarea achizitiilor, a livrarilor, a stocurilor, a altor cheltuieli in legatura cu activitatea de productie astfel incat acestea sa se faca in conformitate cu normele interne si prevederile legale;

  • Participarea activa la inventarul anual/trimestrial

  • Inregistrarea intocmai si la timp a receptiilor de marfa si verificarea preturilor pentru livrari/achizitii;

  • Mentinerea evidentei si inregistrarea productiei in curs precum si a productiei de produse finite pe articole, precum si a altor cheltuieli, astfel incat acestea sa se faca in conformitate cu normele interne si prevederile legale;

  • Verifica descarcarile de gestiune pe fiecare articol si inregistrarea pe conturile de cheltuieli aferente;

  • Intocmeste si depune declaratia de mediu;

  • Participa la inchiderea lunara, trimestriala si anuala a conturilor si la inspectii fiscale.

Oferta:

  • salariu motivant, corelat cu performanţele obţinute

  • sansa unei cariere într-o companie in continua expansiune

  • mediu de lucru placut

  • echipa dinamica

  • program flexibil

Despre noi:

INTERBABIS România este unul din principalii distribuitori ai gamei complete de Echipamente pentru Protecția Muncii în toată România.

Cu o experienta de 20 ani, Interbabis este un jucator influent in domeniul sanatatii si securitatii in munca.

Suntem importatori si distribuitorii celor mai populare branduri: UVEX, LOTTO, 3M, DRAEGER, EURO PROTECTION, SACLA.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la INTERBABIS SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la INTERBABIS SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are INTERBABIS SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?