Economist - contabil

nespecificat

Candidatul ideal

  • studii superioare de specialitate;
  • cunoașterea softului de contabilitate NEXUS ERP;
  • cunoașterea reglementărilor în domeniul finaciar-contabil și fiscal;
  • experiență de cel puțin 5 ani în domeniul financiar - contabil;
  • limba engleză nivel avansat;
  • abilități de utilizare MS Office;
  • responsabilitate și acuratețe;
  • disciplină și etică profesională;
  • abilități de comunicare și relaționare;
  • procesul de recrutare va consta într-un test și interviu.

Descrierea jobului

  • asigură întocmirea, primirea, circulaţia raţională şi păstrarea documentelor care stau la baza înregistrarilor contabile;
  • asigură evidenţa intrărilor și ieşirilor, întocmirii corecte şi la timp a documentelor specifice, precum şi a respectării măsurilor stabilite referitor la circulaţia documentelor utilizate la efectuarea înregistrarilor contabile;
  • coordonează operarea documentelor contabile primare primite în firmă : facturi de intrări/ieșiri, bonuri fiscale, extrase bancare, deconturi, etc.;
  • efectuează inventarierea furnizorilor şi clienţilor pe baza extraselor de cont şi confruntă datele cu evidenţa primară;
  • îndosariază documentele cu care lucrează şi supervizează arhivarea lor precum şi salvarea datelor informatice;
  • înregistrează documentele primite de la clienții societății;
  • verifică soldurile din contabilitate cu cele ale clienţilor si furnizorilor;
  • verifică corespondenţa soldurilor bancare cu cele înscrise în extrasele de cont;
  • întocmește și depune declarațiile fiscale;
  • răspunde de evidenţele contabile repartizate;
  • întocmește situații, articole, studii și analize;
  • reprezintă societatea față de terți;
  • studiază permanent legislația financiar-contabilă și fiscală aplicabilă.

Deși este un loc despre activitatea economică, cu oameni care se pricep cel mai bine la bani, Exprom este și un loc în care resursa umană este la fel de valoroasă ca cea financiară.
Suntem o echipă tânără, avem 22 de ani de experiență pe piața financiară-contabilă-fiscală și îți promitem că în firma noastră vei găsi mai mult decât un loc de muncă. Aici înțelegerea este la ea acasă, discuțiile deschise sunt binevenite, iar părerile argumentate sunt încurajate.
Cât despre locul nostru pe piață, îți spunem doar atât: deși am primit nenumărate recunoașteri pe plan local și național, noi credem că nu suntem cei mai buni. De aceea ne străduim mai mult și învățăm continuu.

Întrebări frecvente

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC EXPROM SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC EXPROM SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC EXPROM SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?

  • Ce salariu oferă SC EXPROM SRL la locurile de muncă disponibile prin Angajat.ro?