Economist Contabil Junior

Căutam un Economist Contabil Junior, absolvent de studii superioare economice, specializarea Contabilitate fiind un avantaj, cu atenție la detalii, abilități de rezolvare a problemelor, competențe în utilizarea tehnologiei și abilități bune de comunicare, relaționare și organizare.

Descrierea jobului

Sarcini principale

Gestionează sarcinile financiare și contabile zilnice pentru companie. Principalele atribuții includ înregistrarea și verificarea documentelor financiare contabile, întocmirea rapoartelor și pregătirea situațiilor lunare. Tine evidenta erorilor identificate in procesele financiar-contabile si se ocupa de rezolvarea lor.

Sarcini individuale

  • Înregistrarea facturilor furnizor, documentele de plata si documentația suport;
  • Înregistrarea facturilor client, asigurarea efectuării încasărilor la timp;
  • Actualizarea înregistrărilor financiare prin intermediului software-ului de contabilitate;
  • Pregătirea lucrărilor de închidere lunare și trimestriale;

Ce iti putem noi oferi

Mediu de lucru prietenos, echipă tânără și entuziastă;
Proiecte variate, șansa de a acumula rapid experiență diversificată;
Evenimente de companie (teambuildings);
Pachet salarial corelat cu experienta;
Respect pentru fiecare coleg/ă în parte; work-life balance;
Oportunități reale de creștere / carieră;

Nivel studii

Economistul Contabil Junior poate începe activitatea în cadrul organizației ca proaspăt absolvent de studii superioare, experiența fiind de ajutor pentru o potențială promovare si pentru o mai bună înțelegere a sarcinilor de lucru.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC QOSMO HOTELS SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC QOSMO HOTELS SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC QOSMO HOTELS SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?