Confidential

Economist-contabil

  • Confidential

Se angajeaza SENIOR CONTABIL(A) - Tunari (Ilfov)

Responsabilitati:

- Inregistreaza in sistemul informatic (nexus) toate documentele financiar contabile;

-Înregistrează în aplicația de contabilitate plățile și încasările în lei și valută;

- Întocmește registrul de casă lei și valută;

- Înregistrează facturile de furnizori diverși

- Înregistrează deconturile aferente deplasărilor interne și externe;

- Verifică jurnalul de vânzări și jurnalul de cumpărări;

- Participă la efectuarea lucrărilor de închidere de lună/trimestru/an;

- Efectuează confirmări sold clienți/furnizori;

- Întocmește diferite rapoarte (Intrastat, timbrul verde, evidența ambalajelor);

-Păstrează și arhivează documentele financiar-contabile în condiții de siguranță, respectând cerințele legislației specific în vigoare.

Cerinte:

- Studii economice;

- Experienta anterioara in domeniul contabilitatii (minim 4 ani);

- Cunostinte avansate de utilizare a pachetului MS Office (Word, Excel);

- Cunostinte de limba engleza.

Beneficii:

- Salariu motivant;

- Mediu de lucru prietenos intr-un un sediu nou, modern;

Cine suntem?

Pe piata romaneasca cu o vechime de 25 ani, Italtrade & CO este o companie de import si distributie echipamente medicale cu un sediu nou si modern in Tunari (Ilfov).

Persoanele interesate si care au activitatea profesionala conform cerintelor de mai sus sunt rugate sa trimita CV la  .

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Confidential pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Confidential pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Confidential locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?