Economist Contabilitate - BT Direct

Candidatul ideal

  • Experienta relevanta de minim 3 ani in activitatea de contabilitate;
  • Excelente cunostinte legislative financiar-contabile aplicate;
  • Cunostinte foarte bune de operare PC, inclusiv programe specifice de contabilitate;
  • EXCEL la nivel avansat;
  • Abilitati de comunicare, coleg / colega foarte bine organizat / organizata, atitudine pozitiva si dorinta de a invata si de a se dezvolta profesional.
  • Cunostinte legislative IFN
  • Cunostinte Charisma si Oracle

Descrierea jobului

  • participa la evidentierea lunara in contabilitatea generala a fluxurilor economice, in conformitate cu reglementarile legale in vigoare, aplicabile institutiilor financiare nebancare;
  • efectueaza platile si intocmeste documentele aferente acestora;
  • efectueaza tratamente de inchidere de luna/an , verificari specifice inchiderilor de luna: reconcilieri contabile, corelare conturi analitice cu conturi sintetice si cu operationalul, inventariere solduri/rulaje conturi din balanta, etc.
  • inregistreaza operatiunile privind platile si incasarile efectuate prin banca;
  • stabileste si gestioneaza sumele achitate in plus la contractele de finantare finalizate;

Beneficii:

  • Oportunitatea de a lucra pentru un brand românesc de top,
  • Pachet financiar: salariu fix, tichete de masă,
  • Traininguri de pregătire și perfecționare profesională.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la BT Direct IFN SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la BT Direct IFN SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are BT Direct IFN SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?