Cerinte:

  • absolvent Stiinte Economice - Facultatea de Contabilitate;
  • 5 ani experienta minima in contabilitate;
  • cunostinte solide de contabilitate si fiscalitate romaneasca si europeana, astfel incat sa faca operatiile de inchidere de luna, an;
  • cunostinte sistem de operare ERP, constituie avantaj cunosterea softului Neomanager;
  • engleza avansat;
  • atitudine pozitiva si proactiva;
  • atentie la detalii si organizare buna a muncii pentru a urmari si a atinge obiectivele fixate;
  • curs “Responsabil de mediu” si curs “Specialist in managementul deseurilor” sau cunostinte in modalitatea de gestiune a deseurilor si raportarii la fondul de mediu, constituie avantaj.

Descrierea jobului

  • organizează, îndrumă, controlează și răspunde de desfășurarea în mod eficient a activității financiar-contabile a societății în conformitate cu dispozițiile legale în vigoare si a procedurilor proprii;
  • asigură, organizarea și gestionarea în mod eficient a integrității întregului patrimoniu al societății în conformitate cu dispozițiile legale în vigoare și normele sau reglementările interne ale societății;
  • organizează și coordonează contabilitatea operațiilor de capital, contabilitatea imobilizărilor, contabilitatea stocurilor, contabilitatea terților, contabilitatea trezoreriei, contabilitatea cheltuielilor, veniturilor și rezultatelor, contabilitatea angajamentelor și altor elemente patrimoniale, contabilitatea de gestiune în conformitate cu legislația în vigoare;
  • indeplineste obligatiile legale privind gestiunea deseurilor, in conformitate cu Legeaprivind regimul deseurilor si asigurarea evidentei gestiunii deseurilor, inclusiv a deseurilor periculoase in conformitate cu HG;
  • intocmeste Raportul anual de mediu solicitat prin Autorizatia integrata/autorizatia de mediu;
  • transmite catre autoritatile publice din domeniul protectiei mediului (Agentia pentru protectia mediului, Primarie, Garda de mediu) rapoartele specifice solicitate de catre reprezentantii acestora ori de catre de lege;
  • transmite catre Administratia Fondului pentru Mediu declaratiile lunare si anuale – dupa caz;

Oferta

  • pachet salarial motivant, corelat cu experienta si performanta obtinuta;
  • decontare transport;
  • tichete de masa

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Mepro Sisteme pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Mepro Sisteme pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Mepro Sisteme locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?