ECONOMIST/INSPECTOR RESURSE UMANE

nespecificat

Candidatul ideal

  • Studii superioare de specialitate in domeniul economic (Contabilitate si Informatica de Gestiune) probate printr-un test scris organizat la sediul firmei;
  • Experienta pe un post similar de minim 3 ani;
  • Cunostinte solide de operare PC ( Excel), programe de contabilitate (CIEL V7, Saga P.S, CLASSQL, CHARISMA - constituie un avantaj) ;
  • Cunostinte de legislatie fiscala;
  • Abilitati de gestionare a datelor;
  • Abilitati de a lucra cu termene;
  • Constionciozitate si atentie la detalii;
  • Curs Inspector Resurse Umane, reprezinta un avantaj
  • Sa detina permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

  • Inregistrarea cronologica si sistematica in evidenta contabila a documentelor justificative conform prevederilor legale in vigoare (privind extrase de banci, registrul de casa, clienti, furnizori, diverse tranzactii etc);
  • Analiza si urmarirea rulajelor si soldurilor conturilor prelucrate, compensari clienti- furnizori );
  • Intocmirea declaratiilor lunare/trimestriale/anuale obligatorii conform legislatiei in vigoare;
  • Participarea la intocmirea situatiilor financiare;
  • Mentinerea relatiei cu clientii ( telefon, e-mail);
  • Organizeaza si urmareste mentinerea legaturii permanente cu institutiile statului.

Suntem cei care putem sa va asistam in materializarea ideilor de afaceri, Efectuam rapoarte financiare periodic impreuna cu interpretarea lor necesara la managementul fimei dvs, acoperim o gama foarte larga de domenii de activitate, calitatea si profesionalismul echipei se reflecta in cresterea continua a numarului de clienti.