Economist Junior

Descrierea jobului:

  • completarea si inregistrarea deconturilor de cheltuieli;
  • operarea tranzactiilor in WinMentor;
  • verificarea stocurilor;
  • inregistrarea documentelor justificative (facturi, chitante, extrase de cont, etc.);
  • intocmirea si verificarea registrului de casa, efectuarea de incasari si plati;
  • evidenta jurnale vanzari/cumparari;
  • organizarea, gestionarea si arhivarea documentelor;
  • intocmirea de situatii si rapoarte cu specificul activitatii desfasurate;
  • inregistrarea si gestionarea documentelor financiar - contabile;
  • verificarea operatiunilor pana la nivel de balanta;
  • intocmirea evidentei contabile;
  • implicarea activa in eficientizarea activitatilor;

Candidatul ideal

  • studii superioare economice;
  • experienta in domeniu minim 3 ani;
  • experienta relevanta in evidenta si conducerea evidentelor financiar - contabile si de gestiune;
  • experienta relevanta in aplicarea prevederilor legislatiei financiar - fiscale - contabile;
  • cunostinte in utilizarea computerului si a aplicatiilor Mentor, MS Office si a altor aplicatii specifice activitatii profesionale;
  • buna capacitate de organizare;
  • atentie mare la detalii, capacitate de analiza si initiativa;
  • bune abilitati de comunicare si lucru in echipa

Descrierea companiei

ROTON este cea mai importanta casa de discuri independenta din in industria muzicala de 20 ani,ROTON,are propria divizie comerciala SINCRON, care la randul sau este cel mai important distribuitor din industria muzicala romaneasca. SINCRON are patru depozite situate in Bucuresti, Iasi, Cluj si Timisoara si aprovizioneaza aproximativ 1000 puncte de vanzare apartinand celor mai importante retele de retail din toata tara.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SINCRON pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SINCRON pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SINCRON locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?