Cerinte:

- Absolvent studii superioare economice (Finanțe – Contabilitate);
- Cunostine avansate dе operare calculator (Excel, Word, Adobe
Reader, programe dе contabilitate);
- Persoana dinamica, organizata, atenta la detalii, capacitate dе analiza
si sinteza;
- Capacitate dе lucru in echipa si relationare.

Responsabilitati:

- Operarea si analiza incasarilor si platilor prin banca sau casa,
urmarirea circuitului documentelor, conform procedurilor de lucru ale
unitatii;
- Operarea si analiza documentelor de intrare-iesire in/din societate;
- Realizare centralizatoare, rapoarte de activitate specifice postului;
- Intocmire note contabile, registre contabile, documente centralizatoare;
- Verificarea documentelor,
- Inregistrarea in evidenta contabila a facturilor de la furnizori si clienti;
- Urmarirea documentelor cu regim special;
- Asigurarea desfasurarii ritmice a operatiunilor de decontare cu furnizorii
si beneficiarii;
- Urmarirea circuitului documentelor si respectarea procedurilor de lucru
ale unitatii;
- Întocmirea si urmarirea aplicarii corecte a politicilor si procedurilor
interne astfel incat sa asigure desfasurarea in bune conditii a evidentei
contabile si incadrarea in termenele de inchidere lunara;
- Urmărirea permanentă a legislației din domeniul financiar-contabil.

Oferim:

-oportunitatea de a lucra intr-un mediu placut,
-pachet salarial atractiv;
-bonuri de masa din prima zi de munca;

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC.Inter-Spitzen S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC.Inter-Spitzen S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC.Inter-Spitzen S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?