Economist Piatra Neamț

Pentru clientul nostru, o companie de consultanță și servicii, recrutăm un

★ Economist în Piatra Neamț

Pentru alte detalii, ne poți contacta la telefon

Cerințe:

  • Studii superioare economice
  • Experiență anterioară în domeniul financiar contabil, de minim 5 ani
  • Abilități excelente de lucru cu Excel și cu programe de contabilitate
  • Cunoștinte solide cu privire la legislația financiar-contabilă și cunoștinte fiscale
  • Capacitate de analiză, organizare, integritate, spirit de echipă
  • Atitudine pozitivă în relațiile cu oamenii, rezistență la situații generatoare de stres
  • Orientare către rezultat, perseverență
  • Atenție la detalii și flexibilitate în gândire, respectarea termenelor
  • Cunoștințe de limbă engleză - nivel mediu

    Responsabilități:

    • Întocmirea și menținerea corectă și la zi a evidențelor contabile
    • Verificarea lunară a soldurilor contabile
    • Înregistrarea contabilă a facturilor de la furnizori și clienți
    • Înregistrarea facturilor de achiziții, prestări servicii
    • Evidența, analiza și urmărirea soldurilor clienților; întocmirea rapoartelor specifice
    • Efectuarea confirmărilor de sold
    • Verificarea jurnalelor de achiziții
    • Verificarea jurnalelor de vânzări
    • Menținerea relației cu băncile, inclusiv derularea procedurilor
    • Verificarea ordinelelor de plată și urmărirea circuitului acestora
    • Întocmirea și depunerea raportărilor și declarațiilor fiscale, a rapoartelor
    • Participarea la închiderile lunare, întocmirea declarațiilor, calculul impozitului pe profit
    • Participarea la întocmirea bugetului de venituri și cheltuieli
    • Participarea la desfășurarea auditului financiar anual
    • Verificarea înregistrărilor contabile respectând legislația financiar-contabilă

    Oferta:

    • Salariu motivant
    • Alte beneficii financiare și non financiare
    • Oportunități de dezvoltare profesională
    • Mediu de lucru profesionist
    • O echipă care oferă sprijin în realizarea activităților

      • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Ascent Human Capital SRL pe Angajat.ro?

      • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Ascent Human Capital SRL pe Angajat.ro?

      • Pe ce poziții are Ascent Human Capital SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?