Economist

Cerintele postului:

Studii: Superioare profil economic

Minim 3 ani experienta in domeniu

Cunoasterea programului SAGA + DINAMICS (NAVISION) constituie avantaj

Cunoasterea si utilizarea documentelor tipizate specifice pentru activitatea financiar contabila, precum si a legislatiei in vigoare, cunostinte avansate de contabilitate - clienti, furnizori, banca, casierie - pana la balanta, declaratii fiscale si depunere bilant

Experienta in evidente contabile in domeniul productiei

Cunoasterea limbii engleze obligatoriu

Cunostinte Excel

Cunostinte de fiscalitate

Raportare externa catre grup

Abilitati/ Competente: - Mod de lucru structurat, organizat
Acuratete, rigurozitate
Atentie la detalii
Bune abilitati de lucru in echipa

Descrierea postului:
• Asigura inregistrarea in contabilitate a documentelor cu privire la situatia patrimoniala
• Prelucreaza datele introduse, utilizeaza soft-urile de evidenta contabila (Navision si Saga) si baze de date (Excel).
• Asigura verificarea periodica (lunar, anual) a datelor introduse in contabilitate, urmareste ca datele introduse in soft-urile de evidenta a stocurilor sa fie corecte si corelate, clarifica si corecteaza erorile.
• Asigura folosirea si inregistrarea corecta a a documentelor tipizate (facturi, avize, etc), conform cu cerintele legale si cu cerintele interne.

Beneficii:
- posibilitatea de invatare si dezvoltare la locul de munca intr-un domeniu dinamic
- zile de concediu de odihna in functie de vechime
- tichete de masa
- decont 50% abonament transport

- tichete vacanta si de sarbatori

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ALPINA SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ALPINA SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ALPINA SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?