Economist (Senior Accountant)

Candidatul ideal

  • Absolvent al invatamantului superior economic de specialitate;
  • Vechime de cel putin 5 ani in domeniu, cuprinzand toate aspectele activitatii financiar-contabile;
  • Experienta pe o pozitie similara intr-o companie de productie, reprezinta un avantaj;
  • Cunostinte temeinice in ceea ce priveste sistemul organizatoric si financiar-contabil;
  • Cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil;
  • Inteligenta (gandire logica, memorie, capacitate de analiza si sinteza);
  • Capacitate de a prelucra informatiile, de a le interpreta si de a le valorifica prin luarea de decizii sau prin furnizarea de date prelucrate altor factori decizionali;
  • Tenacitate, seriozitate,orientare catre obtinerea de rezultate;
  • Obiectivitate in aprecierea si analiza situatiilor economice, financiare si sociale, receptivitate, spirit de echipa.

Descrierea jobului

  • Organizeaza contabilitatea operatiilor de capital, imobilizarilor, stocurilor, tertilor, trezoreriei, contabilitatea cheltuielilor, veniturilor si rezultatelor, contabilitatea angajamentelor si altor elemente patrimoniale, contabilitatea de gestiune in conformitate cu legislatia in vigoare;
  • Asigura intocmirea si raportarea corecta si in termen a Declaratiilor specifice in relatia cu ANAF ( lunare, trimestriale, anuale), inclusiv a Bilantului anual si semestrial;
  • Asigura indeplinirea la termen a obligatiilor societatii fata de bugetul statului si terti in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
  • Participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil, la operatiunile de inventariere a patrimoniului urmarind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii;
  • Supravegheaza reconcilierea soldurilor si inchiderea conturilor;
  • Asigura suportul solicitat in relatia cu Auditorii Financiari.

Beneficii:

  • Pachet salariul motivant, corelat cu experienta acumulata;
  • Asigurare medicala privata de sanatate.
  • Tichete de masa in valoare de 15 lei;
  • Conditii de lucru moderne;
  • Prime de sarbatori;
  • Transport asigurat Timisoara-Dudestii Noi.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la RUS SAVITAR SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la RUS SAVITAR SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are RUS SAVITAR SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?