Candidatul ideal:

• Studii superioare economice
• Experienta in domeniul financiar-contabil
• Cunostinte privind legislatia financiar-contabila in vigoare
• Abilitati de organizare si coordonare
• Capacitate de analiza si sinteza
• Cunostinte operare PC, utilizarea unui program ERP constituie avantaj
• Cunostinte avansate de limba engleza, limba germana constituie avantaj

Descrierea jobului:

• Asigura inregistrarea cronologica, sistematica si corecta in evidenta contabila a documentelor justificative, in conformitate cu prevederile legale in vigoare si cu politicile societatii
• Inregistreaza si verifica deconturile
• Analizeaza si urmareste rulajele si soldurile conturilor prelucrate
• Asigura documentarea procedurilor financiar-contabile (nou introduse sau imbunatatite)
• Asigura imbunatatirea sistemului de control al facturilor de la furnizori si verifica corectitudinea preturilor
• Verifica modul de gestionare si arhivare a documentelor operate
• Participa la pregatirea auditului situatiilor financiare, conform ariilor de responsabilitate
• Respecta termenele de executie a lucrarilor/ raportarilor, a legalitatii, corectitudinii si calitatii acestora

Above all other offers, it is time for you to have a quality job!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Jaeggi Industries pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Jaeggi Industries pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Jaeggi Industries locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?