Side Trading doreste sa isi mareasca echipa si cauta un coleg care sa ocupe pozitia de Economist in cadrul departamentului financiar-contabil.

Responsabilitati:

- Intocmire, inregistrare si arhivare documente financiar-contabile (registru de casa, note de receptie, bonuri de consum, facturi de livrare etc.) conform prevederilor legale in vigoare;

- Introducere si validare de date in programul informatic de evidenta  contabila;

- Efectuare plati curente, urmarire furnizori, clienti etc.

-Verificarea corectitudinii intocmirii documentelor financiar contabile si a inregistrarilor efectuate;

- Operatiuni specifice departamentului de resurse umane (verificare pontaje, foi colective de prezenta, etc.)

- Alte activitati legate de buna desfasurare a activitatii de evidenta contabila.

Cerințe:

  • Studii superioare de specialitate;
  • Cunostinte in ceea ce priveste sistemul organizatoric si financiar-contabil și legislația în vigoare;
  • Cunoasterea contabilitatii computerizate;
  • Cunoștințe financiar-contabile medii;
  • Constinte aferente departamentului de resurse umane;
  • Pachet Office – Excel (nivel mediu), Word
  • Păstrarea confidențialității, asumarea responsabilității, bună capacitate de analiză și sinteză;
  • Inițiativă și punctualitate, eficiență în rezolvarea problemelor, spirit de echipa, capacitate organizatorica, atitudine pozitiva, capacitate de analiza si sinteza,

Beneficii:

Pachet salarial motivant corelat cu experienta individuala, tichete de masa;

Apartenenta la o echipa dinamica si in continua dezvoltare.

Descrierea companiei

Am inceput in 1998 ca o mica afacere de famile iar astazi am ajuns la o cifra de afaceri de peste 125 mil RON anual si o echipa  de peste 90 de membri. Avand o dinamica pozitiva  a cifrei de afaceri in ultimii 15 ani, Side Trading reuseste sa fie recunoascuta drept unul dintre cei mai atractivi furnizori de produse non food  atat in Romania cat si in Europa.

Dinamica, flexibila si ambitioasa, echipa de profesionisti Side Trading creste cu repeziciune si cauta noi membri orientati catre dezvoltare profesionala intr-un mediu competitiv.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la S.C. SIDE TRADING S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la S.C. SIDE TRADING S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are S.C. SIDE TRADING S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?