Cerințe:

→ studii superioare în domeniul financiar-contabil

→ minimum 5 ani experiența în domeniul financiar-contabil specific activității de producție

→ abilități în utilizarea calculatorului: Microsoft Office, programe de contabilitate (preferabil SAGA)

→ bune abilități de comunicare, organizare și atenție la detalii

→ capacitate de a prioritiza sarcinile de lucru

→ responsabilitate, seriozitate și răbdare

→ capacitate de adaptare la situații noi

→ dorința de a învață lucruri noi

→ capacitate de autogestionare

→ certificarea CECCAR se considera avantaj.

 Responsabilități:

→ întocmirea documentelor de contabilitate primara

→ contabilitate primara zilnic: registru de casa, deconturi cheltuieli, dispoziții de plata și încasare, fise clienti-furnizori, registrele intrari-iesiri, fise obiecte de inventar si bonuri de consum, registre jurnal etc.

→ contabilitate primara lunar: situația soldului la sfarsit de luna pe clienți și furnizori, centralizator diurna, balanta de verificare etc.

→ intocmire si depunere declaratii

→ gestiune: receptii, facturi, avize, verificarea inventarelor, stocul la sfarsit de luna pe magazia de mărfuri, situația vânzărilor lunare pe societate

→ evidenta facturilor și documentelor de plata și urmărirea încasărilor

→ relații cu banca și inregistrare extrase de cont

→ întocmire contracte de munca, adeverinte personal, decizii, acte adiționale, înregistrare și modificări în Revisal etc.

→ întocmire situații solicitate de management

→ arhivare documente

→ actualizare baza de date documente

→ îndeplinirea obiectivelor propuse

→ Analizează contabil și fiscal documentele și aplica legislația în vigoare;

→ reprezentarea companiei la controalele efectuate de instituțiile statului (ANAF, ITM, Agenția de Mediu, etc.)

→ întocmire BILANȚ.

Beneficii:

→ contract de colaborare - facturare lunara (se oferă 21 de zile de concediu plătite) sau contract individual de munca

→ bonuri de masa - 20 lei/zi

→ contract de munca pe perioada nedeterminată

→ siguranța locului de muncă

→ mediu de lucru plăcut într-o echipă tânără și dinamică

→ program de lucru: 08:00-17:00 (o ora pauza)

→ mijloace de transport în comun disponibile langa sediul firmei ( Autobuz: E2, Tramvai: 4 si 8)

→ localizare firmă în zona urbană (maximum 5 km de centru, Calea Buziasului , langă Continental Automotive)

→ team-building-uri și evenimente

→ condiții foarte bune de lucru (mediu curat, zonă de relaxare, spațiu verde)

→ loc de parcare asigurat

Firma specializata in prelucrări mecanice și fabricarea de echipamente de test pentru industria Automotive, automatizări și celule robotizate. Am reușit să realizăm cu succes pestede piese mecanice și sute de automatizări efectuate pentru partenerii noștri. Pentru mai multe informații va rugăm sa vizitati site-ul nostru:

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DELCASE SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DELCASE SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DELCASE SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?