Confidential

ECONOMIST TREZORERIE

  • Confidential
Salar net
unspecified

Candidatul ideal

Esti atent la detalii? Iti doresti sa devii un bun specialist?
Ai capacitatea de a-ti organiza activitatea astfel incat sa fii eficient? Te pricepi sa duci lucrurile pana la capat?
Atunci tu ai putea fi noul coleg/noua colega!

Daca doresti sa te alaturi echipei noastre esti/ai:
absolvent/a studii superioare – profil economic,
experienţă profesională de specialitate - minim de 3 ani;
cunostinte solide privind legislatia în vigoare care reglementeaza activitatea financiar-contabila;
cunostinte limba engleza – nivel mediu( scris, citit, vorbit);
cunostinte MS Office (Word, Excel), programe de contabilitate (ERP, Charisma constituie un avantaj).

Descrierea jobului

Efectuarea platilor catre terti, bugetul statului, salariati prin sistemele de plata on-line;
Mentinerea relatiei cu institutiile bancare in ceea ce priveste depunerea la scadenta a ordinelor de plata, CEC-urilor, biletelor la ordin, dispozitiilor de plata valutare si a altor documente de plata sau incasare folosite in circuitul bancar, lei si valuta;
Gestionarea disponibilitatilor banesti, efectuarea platilor si incasarilor in lei si valuta care se deruleaza in numerar si gestionarea celorlalte valori de trezorerie: bonuri valorice, tichete de masa, timbre fiscale si evidenta contabila a acestora;
Verificarea si inregistrarea deconturile si ordinele de deplasare pentru angajati, in lei si/sau valuta
Alte operatiuni derulate in cadrul departamentului financiar.