EDI Developer

Undelucram.ro în numele:

DKV Mobility România

Responsabilități cheie ale postului:

  • Proiectarea de noi procese EDI
  • Design nou/dezvoltare și modificări în mapări și fluxuri de lucru
  • Proiectarea și dezvoltarea de noi interfețe (interne/externe) în cadrul instrumentului middleware utilizat
  • Optimizarea soluției existente în ceea ce privește mentenabilitatea, îmbunătățirea performanței, reducerea costurilor și minimizarea riscurilor
  • Documentarea proceselor EDI
  • Suport operațional pentru software-ul EDI
  • Participarea la noi proiecte
  • Dezvoltator EDI – responsabil în cadrul echipei și departamentului Servicii de integrare să dezvolte și să gestioneze integrările noi/existente conform priorităților stabilite
  • Integrari de succes conform cerințelor date

Experienţă:

  • Min. 2 ani în proiecte de integrare/soluții bazate pe EDI
  • De preferat studii tehnice

Abilități tehnice /Limba necesară pentru îndeplinirea postului:

  • Instrumente middleware EDI experiență anterioară – avansată
  • Concepte legate de API (servicii web, protocol HTTP, metode SOAP / REST) ​​- avansat
  • Protocoale de comunicare de bază (FTP, SFTP, etc) – avansate
  • Formate de fișiere de document: XML, JSON, CSV, IDOC, EDIFACT etc.
  • Concepte de bază de programare (plăcut de a avea)
  • Concepte de baze de date (conexiuni, comenzi SQL de bază – SELECT, INSERT, UPDATE) (plăcut de a avea)
  • engleză – avansat
  • Automotivat, spirit de echipă bun, gânditor ieșit din cutie

Ce vă oferim

O șansă de a vă testa și dezvolta abilitățile, prin proiecte provocatoare

Un mediu de lucru grozav, cu colegi grozavi care oferă sprijin și îndrumare

Pachet de beneficii atractiv:
  • Abonament medical Regina Maria pentru tine si familia ta conform politiei interne
  • Tichete de masa
  • Reduceri speciale pentru săli de sport
  • Zile suplimentare libere
  • Card DKV cu reducere la combustibil valabil în 25 de țări
  • Când vă aflați la birou puteți avea gratuit facilități precum masaj, fructe, cafea
  • Program de lucru flexibil cu biroul de acasă și orar flexibil
  • Formare continuă
    • și mult mai mult...
„Tu conduci, ne pasă”.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Undelucram.ro pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Undelucram.ro pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Undelucram.ro locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?