Educator Puericultor

nespecificat

Candidatul ideal

# Să fie absolvent/ă a Liceului Pedagogic / Facultăţii de Ştiinţe ale Educaţiei;
# Să aibe experienţă pe o poziţie similară de minim 3 ani;

Descrierea jobului

Responsabilităţile poziţiei căutate sunt cele specifice. Doar menţionăm că:

# Va susţine activitatea pedagogică în conformitate cu programa Ministerului Educaţiei Naţionale;
# Va pregăti documentele necesare desfăşurării activităţii: planificări, planuri de lecţii, planuri de învăţământ;
# Va pregăti programele pentru serbările din timpul anului;
# Se va ocupa de activităţile extracurriculare;

La ROSAMARIA încercăm să punem în realitate cel mai frumos proiect educaţional pentru preşcolari şi să construim cea mai frumoasă grădiniţă însă pentru acest lucru avem nevoie de o echipă pe măsura. Aşadar, căutăm colegi care să se alăture visului nostru. Cel mai important este să simţim la fel în ceea ce priveşte atenţia de care au nevoie cei mici dar şi seriozitatea extremă în tot ceea ce presupune educaţia prichindeilor. Restul sunt doar detalii, cumva nesemnificative ce ţin de fişa postului. CV-urile trebuie sa fie insotite de fotografie.