Electrician auto / diagnostician

Candidatul ideal:

Cerinte
• Diploma de calificare in meseria de electrician auto;
• Cunostinte solide practice si teoretice de electrica si electromecanica;
• Minimum 3 ani experienta ca electrician auto;
• Experienta in folosirea testerului electronic si instrumentelor de diagnoza;
• Cunostinte de limba engleza;
• Cunostinte de computer;
• Integritate si corectitudine;
• Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului:

Scopul postului

Efectueaza lucrari in atelierul de Mecanica-Electrica, pentru a acoperi nevoile clientilor si pentru a maximiza productivitatea si gradul de utilizare a atelierului. Raporteaza Sefului de Atelier Mecanica- Electrica

Principalele responsabilitati
• Examinează vehiculele programate pentru reparatii, depisteaza defecţiunile in atelier sau in timpul testului de drum, folosind tehnologiile si cunostintele acumulate despre vehiculele in cauza;
• Efectuează fiecare lucrare in intervalul de timp specificat in cardul lucrarii pentru a mentine productivitatea muncii;
• Respecta procesele principale, pentru a atinge obiectivele stabilite de calitate si eficienta;
• Colaboreaza cu restul colegilor pentru a dezvolta procese imbunatatite si mai eficiente
• Oferă clientilor explicatii tehnice, dacă este solicitat de supervisorul direct, astfel incat sa faca dovada cunostintelor tehnice in domeniu
• Asistă si coordonează colegii mai putin pregatiti pe un anumit model sau tehnica de lucru
• Participa la cursuri de specialitate (de ex. tehnologii sau echipamente noi pentru atelier) si obtine certificarile necesare pentru efectuarea reparatiilor
• Colaborează cu ceilalti angajati ai atelierului pentru a asigura clientilor servicii ireprosabile
• Raportează problemele tehnice folosind procedurile corespunzătoare
• Răspunde personal de intretinerea zilnica a echipamentului atelierului şi raportează defecţiunile echipamentelor sau probleme de rezolvat

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC PAUL TRANS SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC PAUL TRANS SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC PAUL TRANS SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?