ELECTRICIAN AUTOMATIST

Responsabilități:

-Diagnosticarea și repunerea în funcțiune a sistemelor și echipamentelor;

-Identificarea și localizarea defecțiunii, testarea și calibrarea elementelor buclei de reglare automată la utilajele din producție;

-Asigurarea întreținerii și calibrării sistemelor și echipamentelor electronice;

-Monitorizarea funcționării echipamentelor pentru controlul din timpul procesului și pentru acțiuni preventive;

-Intervenția la nivel de PLC la utilajele din fabrică pentru îmbunătățirea proceselor;

-Asigurarea asistenței pentru echipa de mentenanță în căutarea defectelor prin intermediul PLC-ului;

-Identificarea oportunităților de îmbunătățire.

Cerințe:

-Calificare electrician/automatist;

-Cunoștințe de interpretare a schemelor electrice;

-Limbaje de programe pentru PLC-uri Siemens, Telemecanique/Schneider și Allen Bradley;

-Capacitatea de a vizualiza cinematica unui utilaj sau dispozitiv;

-Disponibilitate pentru program în 3 schimburi.

Prezintă avantaj:

-Atestat ANRE;

-Cunoștințe desen tehnic.

Beneficii:

-Acces la programul de școlarizare;

-Salariu motivant;

-O masă caldă/zi + Tichete de masă;

-Transport gratuit sau decontarea integrală a abonamentului pentru persoanele din zonă rurală;

-Premii anuale;

-Posibilitatea de promovare.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SumiRiko AVS Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SumiRiko AVS Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SumiRiko AVS Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?