Electrician constructii

Candidatul ideal:

  • Experienta ca electrician
  • Serios, responsabil
  • Persoana sociabila;
  • O bună disciplină personală, o abordare flexibilă față de muncă și față de schimbări.
  • Foarte bune aptitudini de rezolvare a problemelor.
  • Orientat către găsirea de soluții.
  • Varsta maxima 55 ani;
  • Permis de conducere: categoria B
  • Pregatire de baza: studii medii
  • Pregatire specifica: certificat de calificare – electrician intretinere si reparatii
  • Pozitia este deschisa pentru un proiect in Snagov (judet Ilfov), dar si Bucuresti

Responsabilitati:

  • Executa operatiuni si lucrari care vizeaza instalatiile electrice, utilajele si instalatiile tehnologice existente in unitate, in scopul asigurarii functionalitatii acestora in conditii optime si al prevenirii defectiunilor de natura electrica.
  • Efectueaza lucrari de intretinere, reparatii si inlocuire la instalatii de complexitate medie din unitate conform preocedurilor specifice de lucru si in conditii de siguranta.
  • Instalarea de panouri de distributie, intreruptoare de circuit, prize si alte dispozitive electrice;
  • Efectueaza lucrari de demontare si recuperare a materialelor din instalatiile electrice demontate.
  • Repararea si reconditionarea instalatiilor electrice in interiorul cladirilor;
  • Intelegerea si interpretarea schemelor electrice;
  • Instalarea si verificarea sistemelor electrice;
  • Introducerea tuburilor in interiorul peretilor si tragerea firelor electrice pentru a configura circuitul electric;
  • Realizarea prizelor de pamant si conectarea cablurilor electrice la diferite echipamente;
  • Identificarea defectiunilor sistemelor si solutionarea acestora.
  • Monteaza corpurile electrice de iluminat.
  • Remediaza defectiunile provocate de scurtcircuit in instalatii electrice si ia masuri pentru prevenirea lor.
  • Asigura si mentine functionalitatea Grupului Electrogen in mentenanta sau in caz de avarie.
  • Mentine in stare de perfecta functionalitate intreaga instalatie interioara si exterioara.
  • In caz de avarie de orice natura ia masuri de remediere (in limita competentei)

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Residence Kiseleff 45 pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Residence Kiseleff 45 pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Residence Kiseleff 45 locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?