Electrician de intretinere si reparatii

Responsabilitati

- executarea de lucrari de revizii, reparatii planificate, accidentale, realizarea de probe de functionare si rodaj;

-verificarea instalatiilor electrice si  mentinerea in stare de functionare si siguranta;
-mentine permanent curate tablourile electrice de alimentare si comanda, motoarele electrice;
-raspunde de buna functionare a utilajelor din punct de vedere electric;
-urmareste incadrarea in cotele de energie la varf de sarcina si in restul orelor;
- greseaza lagarele motoarelor electrice, intretine instalatiile de joasa si medie tensiune;

- cupleaza si decupleaza statiile trafo de receptorii din sectorul de productie.

 Cerinte

- calificare in domeniul electro-mecanic;

- experienta in domeniu minim 1 an ;
- autorizatie electrica minim clasa B2 constituie un avantaj;

- experienta in automatizari/ intr-o pozitie similara in domeniul intretinerii utilajelor de morarit-panificatie constituie un avantaj;
- abilitati de lucru in echipa;
- disponibilitate de lucru in ritm sustinut;

- indeminare, punctualitate, dorinta de autoperfectionare, receptivitate.

Beneficii Oferite

- tichete de masa

- decontare transport

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Velrom pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Velrom pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Velrom locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?