Electrician exploatare statii electrice

Candidatul ideal:

  • Studii: scoala profesionala / liceu de specialitate;
  • Specializare tehnica – electrician Statii, Centrale si Retele Electrice;
  • Experienta profesionala semnificativa in exploatare statii, centrale si retele electrice – medie tensiune;
  •  Interpretare proiecte tehnice, scheme primare si scheme circuite secundare de protectii si automatizari energetice;
  • Experienta mentenanta tehnica cladiri;
  •  Abilitati: comunicare, orientare catre clienti, identificare de solutii, rezolvarea problemelor, capacitatea de invatare rapida a softului de mentenanta;
  • Disponibilitate de a participa la interventii in afara orelor de program;
  • Permis de conducere categoria B;
  •  Operare PC: Microsoft Office, e-mail.

Descrierea jobului:

  • Executa exploatarea operativa in scopul mentinerii in functiune sau restabilirii functiilor nominale pentru care au fost proiectate capacitatile energetice de inalta ,medie si joasa tensiune aflate prin contract in administrarea BSS;
  • Preia serviciul de tura in conformitate cu procedurile si instructiunile interne in vederea informarii privind starea instalatiilor exploatate;
  • Executa serviciul de tura, in conformitate cu procedurile interne pentru a asigura functionalitatea optima a instalatiilor deservite;
  • Raspunde de ordinea detaliata de executie pe operatii a unei manevre in instalatia sau zona de retea electrica respectiva, de corectitudinea intocmirii foii de manevra de executie si a dispozitiilor de executie pe operatii a manevrelor, in scopul aducerii intr-o stare operativa functionala a instalatiilor;
  • Inregistreaza consumul de energie electrica furnizata si transmite inregistrarile conform procedurilor;
  • Tine evidenta instalatiilor atribuite, a planurilor si a reglajelor de protectii si automatizari si a echipamentelor defecte, conform procedurilor si instructiunilor specifice in vederea optimizarii activitatii de exploatare;
  • Isi insuseste si aplica legislatia, procedurile, instructiunile, reglementarile si metodologiile specifice domeniilor sale de activitate.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Building Support Services pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Building Support Services pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Building Support Services locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?