Electrician intretinere

Candidatul ideal

• Studii medii de specialitate sau şcoala profesionalã de specialitate;
• Minim 1 an experienţă într-un post similar;
• Abilitãţi de a lucra în echipã;
• Cunostinţe şi experienţa în domeniul acţionărilor şi automatizărilor industriale;

Descrierea jobului

Electricianul:
• Executa operaţiuni şi lucrãri care vizeazã instalaţia electricã la utilajele şi instalaţiile tehnologice din firmã, în scopul funcţionãrii acestora în condiţii optime şi al prevenirii defecţiunilor de naturã electricã;
• Realizează lucrãri complexe de întreţinere a componentelor de acţionare şi comandã a utilajelor şi instalaţiilor tehnologice, în scopul prevenirii defecţiunilor de naturã electricã;
• Execută intervenţii la defecţiuni ale utilajelor complexe;
• Efectueazã lucrãri de întreţinere, reparaţii şi înlocuire la instalaţii de complexitate medie din firmã conform procedurilor specifice de lucru şi în condiţii de siguranţã;
• Rãspunde cu promptitudine la orice sesizare în cazul unei defecţiuni electrice pentru remediere imediatã.
• Lucreazã in doua schimburi

Salariul motivat, in concurenta cu firme de profil.
Bonuri de masa 15 lei/zi
Abonament servicii medicale prin Centrul medical "Regina Maria".
Prime ocazional.
Transport asigurat.

Descrierea companiei

SC. STEEL & FLUID CO SRL . executa structuri metalice, componente de ridicare, sisteme auxiliare de lubrefiere și răcire pentru turbine și compresoare utilizate în industrie.
Gama de produse aflate in fabricatie, (otel carbon si inoxidabil), include:
• Sasiuri echipamente de ridicat, platforme elevatoare;
• Sasiuri si cadre sudate si prelucrate pentru: o Utilaje industriale
o Utilaje destinate industriei energetice
o Utilaj petrolier
o Utilaje pentru industria alimentara

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la STEEL & FLUID CO SRL - Ghimbav pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la STEEL & FLUID CO SRL - Ghimbav pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are STEEL & FLUID CO SRL - Ghimbav locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?