Electrician intretinere si reparatii

Candidatul ideal

Cerinte:
- Studii medii /scoala profesionala de specialitate;
- Cunostinte tehnice, electrice si electromecanice;
- Experienta in domeniul industrial minim 2 ani;
- Aptitudini de comunicare;
- Aptitudini de lucru individual si in echipa.

Descrierea jobului

Obiectivul postului:
Asigura buna functionare a instalatiilor electrice la parametrii ceruti /corespunzatori precum si a utilajelor.

Responsabilitati principale:
- Verifica zilnic conform procedurii starea tehnica a utilajelor din productie si consemneaza in raportul de schimb de tura;
- In lipsa sefului direct efectueaza reparatii de urgenta, la solicitarea Coordonatorului de Productie / Sefului de tura sau operatorului liniei astfel incat sa evite orice pericol de accident de munca si distrugere de echipamente si produse;
- Intretinerea utilajelor si instalatiilor dpdv electric conform specificatiilor tehnice ale liniilor si instalatiilor date de producator
- Efectueaza revizii si reparatii sub coordonarea inginerului electrician conform planului de intretinere;
- Propune solutii de imbunatatire a functionarii instalatiilor si echipamentelor,precum si solutii de reducere a consumului de energie electrica.

Beneficii:
- Posibilitatea de a lucra intr-un mediu dinamic cu oportunitati de dezvoltare.

Disponibilitate de a lucra in 3 schimburi.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la PepsiCo pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la PepsiCo pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are PepsiCo locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?