Electrician intretinere si reparatii

Cerinte:

  • Studii medii tehnice de specialitate (electric, electromecanic,electrotehnic).Studiile superioare in domeniul tehnic reprezintă un avantaj.
  • Experienta necesară: minim 5 ani de zile;
  • Cunostinte tehnice: automatizări industriale (cunostintele de pneumatica si electropneumatica reprezinta un avantaj)
  • Atentie, judecata si capacitate decizionala, organizare, capacitate de finalizare, munca in echipa, flexibilitate, orientare catre performanta, disciplina, responsibilitate.
  • Disponibilitate pentru 3 schimburi;

Responsabilitati:

  • Identifica si rezolva probleme complexe evaluand rezultatele obţinute
  • Documentaţia tehnică: execută desene de ansamblu, citeşte desene de execuţie, interpretează planuri de operaţii
  • Execută lucrări de reparaţie la maşini electrice;
  • Verifică ungerea rulmenţilor, lagărelor (planul de grasare de la utilaje);
  • Controlează regimul de funcţionare a maşinilor electrice, vibraţii, regim tehnic;
  • Montează şi demontează, înlocuieşte motoare electrice defect, imbunatateste partea de automatizare/protectie ale acestora;
  • Execută dispozitive pentru fixarea aparatelor electrice pe maşini şi utilaje;
  • Intreţine, verifica şi repară sistemele de ventilaţie ale echipamentelor/masinilor electrice;
  • Verifică starea cuplajelor şi le înlocuieşte pe cele uzate;
  • Executa diverse lucrări de natură mecanică pentru echipamentele electrice (repară dulapuri electrice, doze cutii de legătură, sisteme de blocare, reţele de împământare);
  • Executa operatiuni de intretinere si reparatii la instalatiile hidraulice si pneumatice ale echipamentelor din zona de productie;
  • Inlocuieste componentele defecte (uzate) sau care nu functioneaza la parametrii proiectati de natura electrica, mecanica, hidraulica sau pneumatica, dupa care anunta seful direct pentru a aproviziona piesele timpul intretinerii preventive, verifica aparitia de jocuri in sistemul cinematic al utilajului daca se constata pierderi de lichid la instalatiile hidraulice, incearca sa le remedieze imediat sau aprovizioneaza piesele necesare pentru a finalize reparatia cat mai repede posibil;
  • Verifica filtrele din instalatia de aer comprimat ca acestea sa fie curate si sa contina lichid de lubrifiere daca este echipat cu recipientul respectiv.

Oferim:

    • Pachet salarial format din salariu fix motivant si beneficii extrasalariale:
      - bonus de performanta ce poate ajunge pana la 1200 Ron /lunar,
      - spor noapte, spor weekend, spor ore suplimentare, tichete de masa;
      - prima de Craciun, prima de Pasti,
      - spor de vechime, prima de recomandare, prima vacanta, bonus de caldura;
      - Asigurare medicala privata;
      - Transport gratuit;
    • Transparenta si claritate in ceea ce priveste posibilitatea de promovare;
    • Un loc de munca sigur si posibilitatea de a creste si promova.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DS SMITH PACKAGING pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DS SMITH PACKAGING pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DS SMITH PACKAGING locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?