Electrician Mentenanta

Cerinte:

  • Studii medii cu certificare de electrician;
  • Minim 3 ani activitate in domeniu;
  • Cunostinte de functionare a utilajelor automate;
  • Cunostinte de parametrizare si programare senzori, actionari electrice si de automatizari, automate programabile si panouri operator (PLC Siemens, Allen Bradley, Fanuc, etc.) reprezinta un avantaj;
  • Abilitati bune de comunicare si colaborare.

Responsabilitati:

  • Detectarea si rezolvarea problemelor tehnice specifice la utilajele din fabrica;
  • Definirea unui stoc minim de piese de schimb, materiale si subansamble electrice si de automatizari;
  • Dezvoltarea si imbunatatirea periodica a aplicatiilor software;
  • Implementarea planului de intretinere preventiva la instalatiile de automatizari din fabrica;
  • Verificarea functionarii echipamentelor electrice si automatizari pentru a preintimpina accidente sau defectiuni;
  • Participa la elaborarea planului de intretinere periodica a echipamentelor

Oferim:

  • Posibilitati reale de dezvoltare profesionala;
  • Apartenenta intr-o companie in dezvoltare si echipa dinamica;
  • Cursuri dezvoltare personala si profesionala;
  • Tichete de masa;
  • Asigurare si servicii medicale gratuite;

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ALKA TRADING CO SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ALKA TRADING CO SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ALKA TRADING CO SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?