Electromecanic

nespecificat

Candidatul ideal

  • Liceul, Scoala profesionala sau curs de calificare profil mecanic (constituie avantaj studiile liceale tehnice);
  • Cunostinte teoretice si practice de mecanica si/sau electrica;
  • Atentie la detalii, indemanare, precizie;
  • Persoana muncitoare, dornica de a invata si de a progresa, atat personal, cat si profesional, dispusa a se califica la locul de munca (Makita asigura calificarea).

Descrierea jobului

• Realizeaza punerea in functiune, intretinerea si repararea instalatiilor electromecanice;
• Regleaza instalatiile electromecanice dupa reparatii sau dereglari in procesul de productie;
• Testeaza prototipurile concepute si realizate conform schemelor de montaj ale instalatiilor;
• Asigura intretinerea instalatiilor electromecanice in vederea functionarii conform specificatiilor tehnice;
• Indeplineste actiunile corective si preventive conform graficelor stabilite;
• Participa la instalarea liniilor noi de productie, la mutarea acestora sau la reglarea lor conform specificatiilor tehnice;
• Propune si executa lucrari de imbunatatire a echipamentelor;

Beneficii - Makita EU - Branesti, Str. I.C. Bratianu, nr.164, Ilfov;Asiguram transportul, in limita statiilor disponibile;
Asiguram o masa pe zi la cantina societatii;
Dezvoltare personala si profesionala;
Stabilitatea locului de munca si stabilitate financiara pe termen lung.

Va notificam prin accesarea link-ului urmator: http://www.makitajobs.ro/notificarea-prelucrarii-datelor privind modul in care noi, S.C. MAKITA EU va procesam datele personale, în calitate de controlor de date, măsurile și procesele folosite, pentru a asigura o protecție adecvată.

Makita proiecteaza si produce o gama extinsa de scule electrice care include, in principal, fierastraie circulare si pendulare, rindele, masini de insurubat, ciocane rotopercutoare, polizoare si slefuitoare.
Makita are fabrici amplasate in Brazilia, China, Thailanda, Germania, Marea Britanie si USA, aproximativ doua treimi din productia de scule fiind realizata in afara Japoniei.
Corporatia Makita incepe fabricarea de scule in Romania in martie 2007, preconizand ca aceasta unitate de productie sa devina cea mai importanta din Europa. In Romania, compania are peste 1400 de angajati si produce aproximativ 350.000 de scule electrice portabile pe luna (diverse tipuri de flexuri, drujbe, bormasini, fierastraie, etc).
Obiectivul Makita este de a deveni cel mai bun furnizor mondial de scule electrice, inclusiv scule cu acumulatori, masini de prelucrarea lemnului, scule pneumatice si scule pentru gradina, toate acestea facand viata mult mai placuta si confortabila pentru utilizatori.