Electronics Engineer for Displays and Input devices

Pentru viitoarele concepte de mobilitate și experiența utilizatorului în mașină, software-ul va juca un rol și mai decisiv.

Elektrobit face parte dintr-un furnizor mondial vizionar și premiat de produse și servicii software încorporate și conectate pentru industria auto. Zi de zi și cu mare dăruire, uimitoarea noastră echipă globală de peste 3.500 de profesioniști împinge software-ul nostru, precum și software-ul multor companii de automobile de top, la următorul nivel. Facem acest lucru cu succes de mai bine de 30 de ani: produsele noastre alimentează peste un miliard de dispozitive în peste 100 de milioane de vehicule. Elektrobit este o filială deținută în totalitate, operată independent de Continental AG.

La EB lucrăm pentru o lume în care mobilitatea să provoace zero decese, să producă emisii scăzute și să vă transforme naveta în timp de calitate. În colaborarea noastră cu clienții noștri, inclusiv Audi, BMW, Mercedes Benz, Ford, GM, Volkswagen Group, Volvo și mulți alții, ne trăim și respirăm pasiunea pentru software-ul auto și pentru mobilitatea de mâine.

Responsabilitățile tale

  • Veți concepe, dezvolta și integra componente electro-mecanice pentru interfața om-mașină (afișaje și dispozitive de intrare) a produselor noastre în zona sistemelor Infotainment și Cockpit. Acoperim întregul lanț de dezvoltare, de la concept până la producția de serie.
  • Executati masuratori in zona electronica, tactil, haptica si faceti testarea conform cerintelor componentelor.
  • Analizați cerințele specificațiilor clientului și dezvoltați concepte și soluții care respectă standardele auto.
  • Creați specificații electrice/tactile/haptice și efectuați măsurătorile, precum și testarea în laborator, conform specificațiilor clientului.
  • Îți place să lucrezi la cele mai noi tehnologii în domeniul interfeței om-mașină și în mod ideal îți place programarea microcontrolerelor.
  • Aveți o colaborare strânsă în echipă cu departamente precum Hardware, Software, Electronică, Mecanică și PCB-Layout.

Profilul tau

  • Aveți o diplomă în mecatronică/electronică sau un domeniu de studiu comparabil și, în mod ideal, aveți deja experiență profesională în acest domeniu.
  • Sunteți interesat de măsurători pentru afișaje, senzori tactili și sisteme de feedback haptic.
  • Aveți deja cunoștințe în proiectarea circuitelor electronice în tehnologie analogică și digitală.
  • Sunteți familiarizat cu configurarea și programarea microcontrolerelor, de exemplu, C/C++ (ideal pentru aplicații auto).
  • Ai cunoștințe cu sistemele de autobuze (CAN, LIN, SPI și I2C).
  • Îți place să lucrezi într-o echipă internațională pentru sarcini complexe.
  • Comunicați cu încredere cu contacte internaționale în limba engleză (scris și verbal).
  • Ne convingeți cu capacitatea dumneavoastră analitică distinctă de rezolvare a problemelor, precum și cu modul dumneavoastră independent de lucru.

Ceea ce oferim

  • Oportunități de carieră corespunzătoare succesului tău profesional.
  • Posibilitatea de a dezvolta tehnologie avansată și de a o transforma în experiențe îmbogățitoare ale utilizatorului final.
  • Un mediu de lucru internațional și multicultural într-o companie de prestigiu.
  • Un mediu de lucru motivant și antrenant.
  • Făcând parte dintr-o echipă tânără, dinamică și motivată.
  • Instruiri pentru a vă familiariza cu produsele și instrumentele software EB.
  • Oferim angajaților noștri oportunitatea de a beneficia de educația ulterioară în propria noastră academie, în plus față de alte scheme care îi ajută pe angajații noștri să găsească echilibrul potrivit între viața profesională și viața personală.
  • Timp de lucru flexibil;
  • Zile de vacanta in functie de nivelul tau de experienta;
  • Asigurare premium pentru serviciile medicale.
  • Al 13-lea salariu și bonus de fidelitate.
  • EB Mod de lucru și Mod de viață.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Elektrobit pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Elektrobit pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Elektrobit locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?