Electronist/Operator asamblare electronica

nespecificat

Candidatul ideal

Ne dorim completarea echipei din producție cu Operatori asamblare electronică, dar și Electroniști. Daca ai îndemanare și iti plac activitatile practice, ești pozitiv(a) și ai disponibilitate de invățare, vino să ne cunoaștem în noua locație a Grupului de firme Electra din Parcul Industrial Miroslava.

Te-ai potrivi perfect profilului căutat dacă:
- Esti absolvent(a) de scoala profesionala sau liceu;
- Ai cunoștințe și/sau ești pasionat de electronică;
- Esti o persoană ordonată, atentă la detalii, obișnuită cu munca repetitivă;
- Ai abilități practice și te adaptezi ușor;
- Îți place munca bine făcută;
- Comunici eficient cu oamenii din jur și ai o atitudine pozitivă.

Ne-ar ajuta sa ai:
- Experiență în mediu de producție, activități de lipire, asamblare;
- Cunoștințe tehnice (electronică).

Descrierea jobului

Ce vei face la noi:
- Activități de pregatire materiale și asamblare produse;
- Manipulare, ambalare, etichetare și depozitare semifabricate;
- Plantare și lipire manuala a componentelor;
- Control vizual al plăcilor electronice;
- Verificare și testare plăci electronice.

Beneficiile oferite de noi includ:
• Un loc de munca stabil, dinamic în care vei dobândi multe cunoștințe noi;
• Salariu bazat pe nivelul de competență;
• Tichete de masa;
• Transport asigurat, în acord cu politica firmei;
• Asigurare medicală;
• Prime și alte beneficii conform CCM;
• Instruire profesională;

Descrierea companiei

Cine suntem?
EMS-ELECTRA SRL este o companie privată românească cu acționariat mixt român și german, fondată în 2008 prin separarea secției electronice din ELECTRA SRL.

Ce facem?
În calitate de furnizor de servicii complete de asamblare electronică, EMS-ELECTRA produce la un nivel tehnologic si de calitate european, subansamble și produse electronice atât pentru aplicații industriale cât și pentru cele domestice, și are o experiență de peste 10 ani în producția electronică.
Clienții noștri internaționali provin în principal din Germania, Franța, Austria, Marea Britanie, Danemarca și Grecia.

Cum facem?
Construim un parteneriat real atât cu clienții cât și cu furnizorii noștri, pe baza dialogului permanent. Întreaga noastră echipă este dedicată îndeplinirii tuturor cerințelor clienților, iar valorile noastre ne ghidează mereu în acest sens.
De curând, EMS-ELECTRA s-a relocat în Parcul Industrial Miroslava și a finalizat un proiect de investiții de 1 milion Euro; noua clădire cu o suprafață de 2.700 mp dar și utilajele nou achiziționate asigură condițiile necesare pentru a putea răspunde mai bine provocărilor piețelor pe care activăm, prin inventivitate, diferențiere si competitivitate.

Te așteptăm să ne cunoaștem și să investim împreună în viitorul tău!

Vom examina toți candidații și vom selecta aplicațiile care sunt cele mai apropiate de nevoile noastre.
Vom analiza în detaliu aplicația dvs. și vă vom contacta dacă sunteți ales pentru următorul pas în procesul de selecție. Vă dorim mult succes!