Embedded Software Engineer

Prezentarea generală a companiei:

Wipro Ltd. este o companie de consultanță și tehnologie a informației lider la nivel mondial, cu peste 230.000 de angajați dedicați care deservesc clienții de pe șase continente. Valorificăm puterea calculului cognitiv, a hiper-automatizării, a roboticii, a cloud-ului, a analizei și a tehnologiilor emergente pentru a ne ajuta clienții să se adapteze la lumea digitală și să-i facă să aibă succes. Împreună, descoperim idei și conectăm punctele pentru a construi un viitor mai bun și îndrăzneț.

Divizia de inginerie și cercetare și dezvoltare a Wipro construiește în România un nou Centru de excelență. Lucrăm pe produse conectate (mașina viitorului, AV/EV), platforme cloud și de date, industria 4.0.

Vrei să te bucuri de oportunitățile într-o echipă nouă și în creștere? Vom crește echipa la câteva sute de ingineri în următorii câțiva ani.

Ești flexibil, dornic să înveți și să lucrezi în noile tehnologii? Avem multe proiecte, traininguri și oportunități de a învăța și de a crește.

Vă bucurați de flexibilitate, de capacitatea de a lucra între confortul casei dumneavoastră și un birou de top? Wipro are cele mai tari birouri în două dintre cele mai bune locații din București și Timișoara, precum și flexibilitate de a-ți alege propriul program.

Primim oamenii care sunt curioși, flexibili și mereu gata să învețe lucruri noi, deoarece ne mândrim cu tehnologiile de la niște mentori uimitori și care sunt capabili să ne învețe lucruri noi, pe măsură ce apreciem și recompensăm experiența.

Descrierea proiectului:

Wipro este un partener de inginerie strategică pentru unul dintre cei mai importanți furnizori mondiali independenți din sectorul auto, pentru a-și realiza viziunea de a transforma viitorul mobilității în parteneriat cu clienții săi. Ca parte a acestui acord, Wipro își valorifică expertiza puternică în inginerie auto pentru a înființa o fabrică de inginerie software și pentru a accelera lansarea tehnologiilor de ultimă oră privind conectivitate și soluții de mobilitate durabilă.

Lucrăm la mai multe proiecte în jurul: Electronică (inclusiv HMI, Telematică și Infotainment,

Body Electronics, ADAS), iluminat auto și grup motopropulsor.

Responsabilitatile locului de munca:

Dezvoltare software și testare unitară conform specificațiilor proiectului.

Definirea cerintelor proiectului in functie de solicitarile clientilor;

Revizuirea următoarelor activități: testare unitară, codificare, proiectare;

Abilitati cerute:

Cunoștințe puternice de dezvoltare de software încorporat (5+ ani) în ANSI C;

Cunoștințe și experiență solide în RTOS;

Cunoștințe de diagnostic de nivel mediu (UDS)

Experiență de dezvoltare/integrare cu bootloadere Flash

Cunoștințe medii ale protocoalelor de comunicare auto (CAN, LIN)

Cunoștințe de bază de limbaj de asamblare

Cunoștințe de bază ale hardware-ului auto (citirea schemelor, electronică digitală, modificări simple ale plăcilor HW, cum ar fi firele de lipit)

Capacitatea de a analiza problemele și de a dezvolta soluții adecvate;

Bună înțelegere a procesului și metodologiei de dezvoltare a software-ului (V-model, Agile);

Cunoștințe bune de limba engleză, atât scris cât și vorbit;

Este bine sa ai:

Cunoașterea ISO 26262 și aplicarea acestuia în dezvoltarea de software de înaltă integritate;

Vector CANoe, experiență CANalyzer

Experiență de scripting (Python, Bash, Batch, Perl, Shell);

Oferta noastra:

Oportunități excelente de dezvoltare a carierei, lucrând în proiecte provocatoare și folosind unele dintre cele mai bune tehnologii;

Un mediu de lucru internațional și multicultural, într-o companie prestigioasă și în creștere;

Să faci parte dintr-o echipă tânără, dinamică și motivată;

Oportunități de învățare continuă și în ritm propriu pentru a vă îmbunătăți abilitățile profesionale și soft;

Pachet de compensare competitiv, inclusiv bonusuri de performanță și de vacanță;

Pachet puternic de beneficii flexibil, pe care îl puteți adapta propriilor nevoi;

Asigurare de prime pentru servicii medicale;

Timp de lucru și locație flexibile, inclusiv unele dintre cele mai tari birouri;

Atmosferă prietenoasă și relaxată și cultura companiei.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Wipro Technologies pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Wipro Technologies pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Wipro Technologies locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?