Endpoint Security - Senior macOS Software Engineer

La Elastic, vedem posibilități nesfârșite într-o lume a datelor nesfârșite. Și folosim puterea căutării pentru a ajuta oamenii și organizațiile să transforme această posibilitate în rezultate. Elastic este platforma lider pentru soluții bazate pe căutare. Cu soluții în Enterprise Search, Observabilitate și Securitate, ajutăm la îmbunătățirea experiențelor de căutare a clienților și angajaților, menținem funcționarea fără probleme a aplicațiilor critice și protejăm împotriva amenințărilor cibernetice. Elastic permite organizațiilor din întreaga lume să folosească puterea Elastic, inclusiv Netflix, Uber, BBC, Microsoft și mii de alții.

Elastic a fost construit pe o bază de a fi liber și deschis, care se scurge până la modul în care lucrăm. Suntem o organizație distribuită și am fost de la început. A fi distribuit nu este doar un mod de a face afaceri, este o mentalitate care se află în centrul culturii noastre.

Despre echipa:

Echipa Endpoint caută un inginer cu experiență care să ni se alăture să scrie cod de nivel scăzut pentru a detecta și a preveni amenințările de securitate sofisticate în Windows, macOS și Linux. Veți lucra cu fosta comunitate de informații și cu ingineri experimentați din industria de securitate, cu o experiență vastă în domeniul securității. Dacă sunteți un inginer cu experiență la nivel de sistem macOS, alăturați-vă echipei noastre de dezvoltare Endpoint și ajutați la prevenirea atacurilor asupra datelor din lume! O experiență în software de securitate este un plus, dar nu este obligatorie.

Stack de tehnologie:

  • C/C++, Python, asamblare x86/x64
  • Dezvoltarea nucleului MacOS și/sau Linux și spațiul utilizatorului, API-uri la nivel de sistem
  • Experiență MacOS System Extension sau Endpoint Security Framework
  • git, Jenkins

Responsabilitati:

  • Proiectați și dezvoltați cod robust la nivel de nucleu și sistem care colectează date pentru a opri atacatorii, cu accent pe menținerea unui impact minim asupra performanței sistemului.
  • Depanați problemele și găsiți defecte în cod și proiectați soluții pentru a le remedia.
  • Scrieți, revizuiți codul și testați codul pe mai multe platforme într-o aplicație cu mai multe fire.
  • Colaborați cu alte echipe de la Elastic pentru a integra rapid noi funcții de la capăt la capăt.
  • Comunicați și documentați noile funcții cu membrii echipei și inginerii de asigurare a calității.
  • Participați la planificarea agilă și estimarea domeniului de aplicare.

Abilități și cerințe:

  • Trăiți, respirați și consumați nucleele sistemului de operare și API-urile la nivel de sistem
  • 6+ ani de experiență în inginerie software în C/C++ și Python
  • Experimentați depanarea cu lldb, gdb,
  • Programare socket de rețea și analiza protocolului
  • Multiplatformă, dezvoltare la nivel de sistem

Informații suplimentare - Avem grijă de oamenii noștri

Ca companie distribuită, diversitatea ne determină identitatea. Indiferent dacă doriți să lansați o nouă carieră sau să dezvoltați una existentă, Elastic este tipul de companie în care puteți echilibra munca grozavă cu viața minunată. Vârsta ta este doar un număr. Nu contează dacă tocmai ai terminat facultatea sau copiii tăi sunt; avem nevoie de tine pentru ceea ce poți face.

Ne străduim să avem beneficii egale între regiuni și, deși reglementările diferă de la un loc la altul, credem că a avea grijă de oamenii noștri este lucrul corect de făcut.

  • Salarizare competitivă în funcție de munca pe care o desfășurați aici și nu de salariul anterior
  • Acoperire de sănătate pentru tine și familia ta în multe locații
  • Abilitatea de a vă crea calendarul cu locații și programe flexibile pentru multe roluri
  • Număr generos de zile de vacanță în fiecare an
  • Dublați-vă donațiile caritabile - Echivalăm donațiile 1:1 până la 1500 USD (sau echivalentul în moneda locală)
  • Până la 40 de ore în fiecare an pentru a le folosi pentru proiectele de voluntariat pe care le iubiți.
  • Îmbrățișarea calității de părinte cu minim 16 săptămâni de concediu pentru creșterea copilului

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Elastic pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Elastic pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Elastic locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?