С++ Engineer for a cybersecurity product (MacOS)

Căutăm un inginer C++ cu experiență în programarea Mac OS pentru a se alătura noului proiect derulat pentru clientul nostru - o companie lider de soluții de securitate , care operează în principal cu cloud.

Cerințe:

3-4 ani de experienta in dezvoltare software

Experiență în programarea orientată pe obiecte folosind C++

3+ ani de experiență practică în dezvoltare pe MAC

Înțelegerea elementelor interne ale sistemului de operare MAC

Cunoașterea platformelor cloud și a protocoalelor de rețea, cum ar fi TCP/IP, HTTP, HTTP2

SSL/TLS

Este bine sa ai:

Cunoașterea sistemelor distribuite și a securității software

Responsabilitati:

Dezvoltarea și implementarea codului de înaltă calitate pentru o soluție proxy sigură - susținere, precum și funcționare

Fiind conștienți de tendințele actuale ale tehnologiei și luând în considerare acest lucru în proiectarea și implementarea actuală

Identificarea, recomandarea, coordonarea și furnizarea de cunoștințe în timp util echipelor cu privire la tehnologii, procese și instrumente

Acționați ca ambasador și reprezentant tehnic în timp ce vă implicați cu alți lideri tehnici în proiectarea și implementarea soluțiilor bazate pe cloud

Scopul nostru este să dezvoltăm noi funcții pentru aplicația originală a Clientului - proxy client web, folosind cele mai noi tehnologii.

Nu pierde nicio secundă - aplică! :)

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la GlobalLogic pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la GlobalLogic pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are GlobalLogic locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?