Engineering manager (installations)

Candidatul ideal

Absolvent Universitate Tehnica de Constructii, sectia instalatii
Minim 5 ani experienta in conducere echipe de proiectare electrica si mecanica
Experienta in proiectare si executie de proiecte tertiare si industriale
Cunostinte foarte bune ale normativelor de proiectare electrice si mecanice
Disponibilitate pentru deplasari interne
Limba Engleza obligatoriu nivel avansat
Limba Franceza – minim cunostinte medii
Abilitati de management si lucru in echipa
Cunostinte nivel avansat Autocad si Revit, Office – nivel avansat (word, xls, ppt)
Cunostinte de Microsoft Project Planing – nivel mediu

Descrierea jobului

Postul este in Bucuresti se subordoneaza Directorului de divizie si are persoane in subordine

Responsabilitati:

  • Raspunde de activitatea echipei de proiectare (electrica si mecanica), din punct de vedere planificare, incadrare in buget si calitativ, al proiectelor emise
  • Tine evidenta portofoliului de proiecte, respectand procedurile interne
  • Defineste solutii tehnice si avizeaza proiectele emise
  • Avizeaza conformitatea echipamentelor cu proiectul, inainte de comanda de achizitie
  • Gestioneaza redactarea documentatiei tehnice (planuri, scheme, memorii tehnice,etc)
  • Verifica concordanta intre conditiile contractuale si proiect
  • Tine legatura cu Clientul, si comunica intern cu echipa, orizontal si vertical
  • Gestioneaza relatia interna cu project managerii si sefii de santier
  • Gestioneaza climatul echipei, evalueaza membrii echipei si stabileste KPI

Se ofera un salariu atractiv, mediu de lucru profesionist, bonuri de masa, servicii medicale la o clinica privata, posibilitati de dezvoltare a carierei.

Numai candidatii selectati vor fi contactati

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la IMSAT SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la IMSAT SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are IMSAT SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?